HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1369

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Selçuk Üniversitesinde toplu iş sözleşmesi yapmak için aldığımız yetki tespiti, Tez-Koop-İş Sendikası’nın itirazı sonucunda yargıya taşınmıştı. Mahkeme uzun süren yargılama sonucunda sendikamızın haklılığı ortaya koydu ve yetki belgemiz kesinleşti. Kesinleşen yetki belgemizin hemen akabinde görüşmelere başlayan sendikamız, 01.03.2019-28.02.2022 yürürlük süreli toplu iş sözleşmesini TÜHİS’te yapılan törenle imzaladı.

Törene Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Şerefettin Güler ve Genel Sekreter Yardımcımız Aytuğ Balaman katıldı.

Törende ayrıca Sendikamız adına, TİS Uzmanımız Abdurrahman Tatlıpınar ve İşyeri Temsilcilerimiz Türker Aydoğdu, Gürkan Can, Kamuran Yazar, Güngör Yaşar ve İbrahim Şimşek ile Konya Şube Personelimiz Mustafa Uysal; TÜHİS adına ise Baş Uzman Fatma Taşkın ve Uzman Osman Adıgüzel yer aldı.

Tüm bu süreç boyunca bize olan inançlarını asla kaybetmeyen ve sabırla toplu iş sözleşmesinin imzasını bekleyen Selçuk Üniversitesi çalışanları başta olmak üzere, toplu iş sözleşmesinin sendikamıza ve tüm çalışma hayatına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki