HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 528

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

İNSAN ONURUNA YARAŞIR BİR YAŞAM

ADİL BİR VERGİ DÜZENİ, ÖRGÜTLÜ, REFAH İÇİNDE BİR TOPLUM VE ÇALIŞMA BARIŞI İÇİN

1 Mayıs, uluslararası birlik, dayanışma ve mücadele günü kutlu olsun

 

1 Mayıs, yoksulluğa, sömürüye, adaletsizliğe, sendikasızlaştırmaya, taşeronlaşmaya karşı emekçilerin seslerini yükselttiği gündür.

 

1 Mayıs, sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kalktığı, işçilerin örgütlendikleri için işten atılmadığı, tüm çalışanların örgütlenme ve grev haklarını özgürce kullanabildiği özgürlükçü bir demokrasi için mücadele günüdür.

 

1 Mayıs, adaletli bir vergi politikası, insan onuruna yaraşır çalışma koşulları ve insanca bir gelir için mücadele günüdür.

 

1 Mayıs, birlik ve beraberlik içinde, al bayrağımızın altında, sosyal adaletin olduğu, eşitlikçi, özgürlükçü, bağımsız ve demokratik bir TÜRKİYE için mücadele günüdür.

 

Biz, Büro, Ticaret, Eğitim ve Güzel Sanatlar işkolunda on binlerce işçiyi temsil eden Koop-İş Sendikası olarak; insan onuruna yaraşır bir yaşam ve çalışma hakkı isteyen milyonların öncüsü ve umudu olarak 1 Mayıs 2024’te, TÜRK-İŞ’in öncülüğünde Bursa’da alanda, 81 TÜRK-İŞ il temsilciliklerimizde ve işyerlerimizde, tezgah başlarında omuz omuzayız.

 

Bu 1 Mayıs’ta, çalışanların en temel sorunu, ülkemizde yaşanan ekonomik kriz, enflasyon ve hayat pahalılığıdır. Ülkemizde enflasyon son yirmi yılın en yüksek noktasına gelirken, temel ihtiyaç maddeleri de dahil olmak üzere pek çok ürünün fiyatı giderek artmaktadır. Biz, nedeni olmadığımız bu ekonomik krizin bedelini ödemek istemiyoruz. Enflasyonla, hayat pahalılığıyla, yoksullukla mücadele edilmesini, çalışanların, emeklilerin, dar ve sabit gelirlilerin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmeleri için adil bir gelirin sağlanmasını talep ediyoruz.

 

Koop-İş Sendikası olarak, bu 1 Mayıs’ta özellikle vergi düzeninde adaletin sağlanmasını istiyoruz. Anayasamızın 73. Maddesinde belirtildiği gibi, çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmasını, çalışanlar üzerindeki vergi yükünün azaltılmasını ısrarla talep ediyoruz.

 

Bu 1 Mayıs’ta esnek çalışmaya, kayıtdışı istihdama, taşeronlaşmaya ve sendikasızlaştırmanın her türlüsüne son verilmesini talep ediyoruz. Koop-İş Sendikası olarak, başta işkolumuzda sendikasız çalışanlar olmak üzere tüm çalışanları, sendikalarda örgütlenmeye çağırıyoruz. Haklarımızı korumanın tek yolunun birlik ve beraberlikten, sendikalarda çok güçlü bir şekilde bir araya gelmekten geçtiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

 

Kamu Kurumlarında, Bürolarda, Ofislerde, Eğitim Kurumlarında, Kooperatiflerde, Vakıflarda, mağaza, marketlerde ve özellikle alışveriş merkezlerinde,; kısacası Sendikamızın faaliyet yürüttüğü 10 Nolu işkolunda çalışan tüm çalışanları, "Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı" Koop-İş Sendikası'nda birleşerek haklarına kavuşmaya, geleceğe güvenle bakmaya davet ediyoruz.

 

Bu 1 Mayıs’ın, sendikalarda birleşerek ve sendikal mücadelemizi büyüterek, olumsuz koşullara karşı kendimizi güvende hissedeceğimiz, geleceğe güvenle bakabileceğimiz, daha yüksek ücret ve sosyal haklarla insan onuruna yakışır bir hayat süreceğimiz günlerin başlangıcı olmasını diliyoruz.

 

Hep birlikte, daha adil, daha eşit ve daha insanca bir dünya için çalışmaya ve mücadele etmeye devam edelim. Hepimiz için aydınlık ve güzel günlerin geleceğine olan inancımızla…

 

İşçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü, emeğin bayramı

 

1 MAYIS KUTLU OLSUN

 

 

 

KOOP-İŞ SENDİKASI GENEL YÖNETİM KURULU

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki