HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 2132

MAĞAZA VE AVM’LERDE KOOP-İŞ RÜZGARI: SENDİKAMIZ FOOT LOCKER’DA ÖRGÜTLENDİ

Sendikamız, mağazacılık sektöründeki örgütlenme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri menşeili Foot Locker ayakkabı mağazalarında çalışan emekçiler, sendikamızda örgütlenerek Koop-İş ailesine katıldı.

Perakende mağazacılık sektöründe daha önce IKEA’da; geçtiğimiz süreçte ise Hazır Giyim Mağazacılığı sektöründe Türkiye’de bir ilki başararak H&M Mağazalarında örgütlenen ve son derece başarılı toplu sözleşmelere imza atan sendikamız, Foot Locker’da sürdürdüğü örgütlenmesini tamamladı. Sendikamız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yetki aldı. Böylelikle Sendikamız, bir ayakkabı mağazasında örgütlenmesini tamamlayan Türkiye’deki ilk sendika olma başarısını da elde etti.

KOOP-İŞ ÖRGÜTLENMEYE DEVAM EDİYOR

H&M örgütlenmemizle beraber, mağaza ve AVM çalışanları arasında Koop-İş rüzgarı esiyor. Pek çok işyerinden gelen Koop-İş’te örgütlenme talepleri, üyeliklere dönüşüyor. Örgütlenme çalışmalarını hızla sürdürdüğümüz işyerlerinde yetki almaya her geçen gün daha da yaklaşılıyor. Foot Locker örgütlenmemiz, mağazacılık sektöründe H&M’den sonraki yeni bir zafer ve süren diğer örgütlenme çalışmalarımız için güçlü bir moral kaynağı oldu. Üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak, ücret ve sosyal haklarını geliştirmek için verdiğimiz mücadelemiz, yeni örgütlenmelerimizle birlikte devam edecek.

Koop-İş Sendikası olarak, Foot Locker çalışanlarına, ailemize hoş geldiniz diyoruz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki