HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 7300

MEB'DEN SENDİKAMIZIN BAŞVURUSUNA YANIT

Sendikamız, Milli Eğitim Bakanlığı'nda çalışan ve 696 Sayılı KHK ile kadroya geçirilen üyelerimize ilişkin 29 Mayıs 2020 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'na yazılı başvuruda bulunmuş ve bu durumdaki üyelerimizin yılda 10 ay değil, 12 ay olarak çalıştırılmaları gerektiğini, gerekçeleriyle birlikte açıklamıştı.

Başvurumuzda, söz konusu işçilerin, diğer kamu işçilerinden farklı olarak yılda 10 ay çalıştırılmalarının, üyelerimizde kaygı ve sorunlara neden olduğunun altı çizilirken, yılda iki ay ücret gelirinden de yoksun kaldıkları belirtilmiş ve bu işçilerin yılda on iki ay çalışacak şekilde istihdam edilmelerinin, sosyal devletin gereklerinden biri olduğu vurgulanmıştı. Ayrıca okulların kapalı olduğu dönemde de üyelerimize ihtiyaç olduğu, okulların bir sonraki eğitim öğretim yılına hazırlığının bu dönemde yapılacağı belirtilmişti.

Sendikamızın yukarıda özetlediğimiz başvurusuna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yazılı olarak yanıt verildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 17 Haziran 2020 tarihinde gönderilen yazı, 23 Haziran 2020 tarihi itibariyle sendikamıza ulaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda, yukarıda özetlediğimiz taleplerimizin, MEB'in görüşleri de eklenerek ilgili mercilere gönderildiği bildirilmişti.

Sendikamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için taleplerimizin takibini Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili merciler nezdinde yapmayı sürdürecek.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki