HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1296

ALEMDAR TEKGIDA-İŞ GENEL KURULUNA KATILDI

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Tekgıda-İş Sendikamızın 16. Olağan Genel Kuruluna katıldı. Alemdar, TÜRK-İŞ adına söz alarak yaptığı konuşmada Genel Kurulu, delegeleri ve konukları selamladı.

Tekgıda-İş'in, TÜRK-İŞ'in kuruluşundan bu yana konfederasyonumuzun içinde yer alan büyük, güçlü ve mücadeleci bir sendika olduğunu vurgulayan Alemdar, Tekgıda-İş'in Türkiye sendikal hareketine de önemli sendikacılar kazandırdığını söyledi. Alemdar, "Ülkemiz sendikal hareketinin lokomotif sendikalarından biri olan Tekgıda-İş, kurulduğu 1952 yılından bu yana işçi hak ve özgürlükleri için büyük mücadele verdi. Bu mücadelenin sonuncusu ve en büyüğü olan, 78 gün süren Tekel Eylemleri, ülkemiz sendikal harkeetine altın harflerle yazıldı. Bütün bunlar nedeniyle ve daha sayamadığım başka birçok nedenden dolayı Tekgıda-İş Sendikası bizim için çok önemli ve değerlidir" dedi.

Türkiye'de ve dünyada işçi hareketinin zayıfladığını, zengin ile yoksul arasındaki uçurumun daha da derinleştiğini, emeğin zenginlikten aldığı payın her geçen gün küçüldüğünü vurgulayan Alemdar, kıdem tazminatı hakkı başta olmak üzere, işsizlik, yoksulluk, vergi adaletsizliği, kayıt dışı ekonomi, işsizlik sigortası fonunun amacı dışında kullanılması, iş kazaları, sendikal örgütlenmenin önündeki engeller gibi ülkemiz işçi-sendika hareketinin sorunlarına da değindi. Alemdar, "İçinde bulunduğumuz koşullar böyleyken, bizlerin ayrışmaya değil, birliğe ve bütünlüğe ihtiyacımız var. Bir ve beraber olmaya, güçlü olmaya ihtiyacımız var. Bu mücadeleyi ancak hep birlikte yaparsak başarılı olabiliriz" şeklinde konuştu.

Tekgıda-İş Sendikamızın Genel Kurulunun, çalışma hayatına ve sendikal camiamıza hayırlı olmasını temenni eder, göreve seçilen yöneticileri tebrik eder, başarılar dileriz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki