HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1302

KONFEDERASYONUMUZ TÜRK-İŞ 66 YAŞINDA

 

Alemdar: “TÜRK-İŞ kurulduğu günden bugüne kadar her zaman temsil ettiği kitlenin hakları için sonuna kadar mücadele etti, etmeye de devam edecek. Ülkemizde emek adına kazanılmış her hakkın altında TÜRK-İŞ’in imzası var. Türkiye’nin en büyük emek ocağı TÜRK-İŞ’in 66. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başarılar diliyorum.”

 

Üyesi olmaktan onur duyduğumuz Konfederasyonumuz Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu TÜRK-İŞ 66 yıl önce bugün, 31 Temmuz 1952 tarihinde kuruldu.

 

Sendikamız Genel Başkanı ve TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar da Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in 66.kuruluş yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı. Alemdar’ın açıklaması şöyle:

“Üyesi olmaktan onur duyduğumuz TÜRK-İŞ, 66. kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın onurunu ve gururunu yaşıyor.

TÜRK-İŞ kurulduğu günden bugüne kadar her zaman temsil ettiği kitlenin hakları için sonuna kadar mücadele etti, etmeye de devam edecek.

Ülkemizde emek adına kazanılmış her hakkın altında TÜRK-İŞ’in imzası var.

Türkiye’nin en büyük emek ocağı TÜRK-İŞ’in 66. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başarılar diliyorum.

TÜRK-İŞ’i kuranlara ve bugünlere getirenlere şükranlarımı sunuyorum.”

 

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu da TÜRK-İŞ’in kuruluşunun 66. yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı:

“Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), 66’nci kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın onurunu yaşamaktadır. Konfederasyonumuz, 31 Temmuz 1952 tarihinde bir araya gelen 10 federasyon ve işçi sendikaları birliği tarafından kurulmuştur. Tabandan gelen işçi hareketinin en üst örgütüdür.

TÜRK-İŞ, 66 yıl önce o günlerin zor koşulları içinde bir avuç işçi liderinin inançlı önderliğinde kurulmuş, işçi ve emek kavramlarının öğrenilmesinde ve toplum tarafından özümsenmesinde büyük bir rol oynamıştır.

Konfederasyonumuz, kurulduğu günden bu yana işçilerin hak ve çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi için çalışmış, ülkemizin özgür, demokratik bir refah devleti olmasını arzulamıştır.

TÜRK-İŞ, her şeyden önce, sağlıklı bir demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla ülkemizde egemen olmasının mücadelesini veren bir kuruluş olmuştur. Ülke sorunlarını ve çıkarlarını her şeyin üstünde tutan bir işçi örgütüdür.

Dünya’da yaşanılan bütün olumsuzluklar diyalog noksanlığının, uzlaşmacı bir kültürle sorunlara çözüm aranmayışının sonucudur. İçinde bulunduğumuz 21. yüzyıl karşılıklı anlayışın, diyalogun, iyi niyet ve samimiyetle olaylara taraf olmanın yüzyılı olmalıdır.

Ekmek, Barış ve Özgürlük mücadelesinde 66 yıllık onurlu bir geçmişi bulunan TÜRK-İŞ, bundan böyle de aynı amaç ve ilkeler doğrultusunda mücadelesini sürdürecektir.

TÜRK-İŞ’in kurucusu olan işçi hareketinin öncülerine, bu mücadeleye emek vermiş işçi liderleri ve temsilcilerinden ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. TÜRK-İŞ’i var eden ve bunun için çaba gösteren tüm emekçilere teşekkürü borç biliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Konfederasyonumuzun 66’nci kuruluş yıl dönümünün başta TÜRK-İŞ topluluğu olmak üzere tüm çalışanlara ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

Koop-İş Sendikası

Basın Bürosu  

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki