BLOG
14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

“Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu, 1984 yılında Hindistan'da yapılan genel kurulunda, bir günün dünyada Çiftçiler Günü olarak seçilmesine ve tüm üye ülkelerde kutlanmasına karar vermiştir. Bu toplantıda 14 Mayıs’ı Dünya Çiftçiler Günü olarak ilan etmiştir.

Ülkelerin kalkınmasında en önemli sektörlerden birisi tarımdır. Gıda güvenliği için ülke tarımına verilen önem artırılmalıdır.

Çiftçileri ve tarımsal kooperatifleri teşvik etmek, ulusal tarım politikalarına ağırlık vermek büyük önem taşımaktadır. Tarımsal arazilerin verimli kullanılması, girdi maliyetlerinin düşürülmesi olmazsa olmazdır.

Çiftçinin daha kaliteli ve bol ürün alması için tohumun seçiminden, ürünün hasadına kadar gerekli olan modern araç ve gereçlerin temini konusunda her zaman teşvik sağlanmalıdır.

Bugün hepimize düşen görev, Türk çiftçisi adına tarımımızı geliştirmek ve büyütmek amacıyla el ele, omuz omuza vermektir. Yediğimiz her lokmada alın teri bulunan, gece gündüz, yaz kış demeden çalışan çiftçilerimiz, zor koşullara rağmen üretime devam etmektedir.

Koop-İş Sendikası olarak kurulduğumuz günden bu yana üyelerimizle beraber, çiftçilerimizin ve tarımımızın gelişmesi için çalışmalar yürütmekteyiz.  

Sendikamızın; çiftçi kuruluşları olan Tarım Kredi Kooperatifleri, Pankobirlik, Trakyabirlik, Çukobirlik, Tariş, Tarım Kredi Birlik, Tarnet A.Ş., Tareks A.Ş. ile toplu iş sözleşmesi bulunmaktadır. Üyelerimizin daha iyi şartlarda, hak ettiğini alarak çalışması her zaman temel prensibimiz olmuştur,bundan sonra da olacaktır.  

Tüm dünya çiftçilerinin ve tarıma emeği geçen herkesin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bol bereketli bir hasat yılı geçirmelerini diliyoruz.

Görüntülenme Sayısı:418
Etiketler
Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki