BLOG
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Bu tarih, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak,  Türk Ulusu’nu  bağımsızlığa götürecek yolu açmış, onun yaktığı meşale tüm Anadolu’yu aydınlatmıştır. Bu meşalenin ışığında Kurtuluş Savaşı’nı başlatır.

19 Mayıs, Türk Milleti’nin yeniden doğuşunun ve kurtuluş ateşinin yakıldığı çok önemli bir gün, Türkiye Cumhuriyeti’ne ulaşan uzun ve zorlu sürecin ilk adımıdır. Bu tarih, bağımsızlık yolunda bir ulusun  Milli Mücadele ruhunun uyanışı, emperyalizme başkaldırışıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün temellerini attığı çağdaş uygarlık düzeyine ulaşılması sürecinde, milletçe en büyük gücümüz; yetenek, bilgi ve inançla bezenmiş gençlerimizdir.

Atatürk,19 Mayıs’ı her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençliğine armağan etmiştir. Bu nedenle 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı`nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve tüm Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

Görüntülenme Sayısı:329
Etiketler
Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki