BLOG
21 ARALIK DÜNYA KOOPERATİFÇİLİK GÜNÜ

Bugün 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü. Kooperatifler, ülke kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan işbirliği ve dayanışmaya örnek olan kuruluşlardır. Kooperatifler; bireylerin, özellikle yoksul insanların, tek başlarına elde etmeleri zor olan ürünler ve hizmetler için katma değer yaratır, ayrıca ihtiyaç duyuldukları her yerde kurulabilmeleri avantajına sahip olmaları nedeniyle de yoksulluğun azaltılmasında etkin bir araç olarak kabul edilmektedir.

Kooperatifçilik, toplumda eşitsizliği yok etmek, yoksulluğu azaltmak, ekonomiyi güçlendirmek için önemli bir sosyoekonomik modeldir. Günümüz kooperatifleri uluslararası düzeyde ticari hayatta başarılı girişimler haline gelmiş, ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır.

Koop-İş Sendikası olarak kurulduğumuz günden bu yana üyelerimizle beraber, kooperatiflerimizin, çiftçilerimizin ve tarımımızın gelişmesi için çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.

Sendikamız;Tarım Kredi Kooperatifleri, Pankobirlik, Trakyabirlik, Çukobirlik, Tariş, Tarım Kredi Birlik ve Tarnet’te örgütlüdür ve bu kurumlarda toplu iş sözleşmesi bulunmaktadır.

Tarımsal kooperatiflerde çalışan üyelerimiz başta olmak üzere tüm kooperatif çalışanlarının Dünya Kooperatifçilik Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Koop-İş Sendikası
Yönetim Kurulu

Görüntülenme Sayısı:127
Etiketler
Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki