BLOG
YÖNETİM KURULUMUZ 15 TEMMUZ'UN YILDÖNÜMÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Sendikamız Yönetim Kurulu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde bir açıklama yayımlayarak, hain darbe girişimini kınadı. Açıklamanın tam metnini aşağıda ilgilerinize sunuyoruz:

Bundan 3 yıl önce, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz için karanlık bir gece yaşadık. Yüce milletimizi, güçlü devletimizi dışarıdan yıkmaya çalışan fakat başarılı olamayanlar, bu kez içerideki işbirlikçileriyle hain bir darbe girişiminde bulundu. 15 Temmuz'da kendi tanklarımızın, kendi tüfeğimiz namluları, asker kıyafeti giymiş teröristlerce halkımıza, milletimize ve devletimize doğrultulmak istendi.

Fakat darbeciler, çağlar ve nesiller boyunca destanlar yazmış Türk milletinin hainlere geçit vermeyeceğini, canı pahasına yeni bir destana imza atacağını düşünemediler. Aziz milletimiz bu hain saldırıya karşı direndi, ülkesi ve milleti için canını feda etti. Hain darbe girişimine karşı tek yürek, tek ses olan büyük Türk milleti, yüzlerce şehit ve binlerce gazi vermek pahasına direndi, sonuçta demokrasi zafer kazandı.

Darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren demokrasiye, parlamentomuza ve milletimize sahip çıkan TÜRK-İŞ 1 milyona yakın üyesiyle; Sendikamız Koop-İş 50 bini aşkın üyesiyle demokrasi ve millet düşmanlarının karşısına dikildi. Koop-İş bu süreçte her zaman olduğu gibi, demokrasiden, hak ve özgürlüklerden yana tavır aldı.

Koop-İş Sendikası Yönetim Kurulu, ülkemizin dört bir yanına yayılmış şubeleri ve üyeleriyle bir bütün olarak, 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha nefretle kınamakta, demokrasimize, devletimize ve milletimize yönelik bu tür hain girişimlerin bir daha yaşanmamasını dilemekte, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere 15 Temmuz'da ülkemiz için canını veren şehitlerimize, bu aziz vatan uğruna ve ülkemizin birliği ve bütünlüğü için hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilemektedir.

Saygılarımızla.

Koop-İş Sendikası Yönetim Kurulu

Görüntülenme Sayısı:322
Etiketler
Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki