HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1181

12.ÇALIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

Çalışma hayatına dair politikaların belirlenmesi amacıyla iktidar, işçi ve işveren temsilcilerini bir araya getiren ve ilki 1947 yılında düzenlenen Çalışma Meclisi’nin 12. toplantısı, 23 Mayıs 2019 Perşembe günü "Daha Parlak Bir Gelecek İçin Çalışmak" temasıyla Ankara ATO Congresıum’da toplandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasını yaptığı panelde, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak da konuşmacı olarak yer aldı. Panelde, oturum başkanlığını Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Uşan yaptı.  Panele ayrıca Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Ali Cengiz Gül, DİSK Başkanlar Kurulu Üyesi Tayfun Görgün, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Faik Yavuz, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demirci ve TESK Genel Sekreteri Naci Sulkalar’da  konuşmacı olarak katıldılar.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ILO Genel Direktörü Guy Ryder, işçi, memur ve işveren sendikaları temsilcileri ile akademisyenlerin hazır bulunduğu panele sendikamızı temsilen, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Yücel Yıldırım, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Abdurrahim Pir,  Genel Merkez Toplu İş Sözleşmesi Birim Müdürü Aytuğ Balaman ve Toplu İş Sözleşmesi Uzman Yardımcısı Nergis Saat katıldı.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki