HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1453

ALEMDAR SOKAK ATIK TOPLAYICILARININ ÇALIŞMA KOŞULLARINI İYİLEŞTİRME İMZA TÖRENİNE KATILDI

2 Ağustos 2018 tarihinde TÜRK-İŞ ve Keçiören Belediyesi işbirliği ile Sokak Atık Toplayıcılarının Çalışma Koşullarını İyileştirme Sosyal Sorumluluk Projesi İmza Töreni gerçekleştirildi.

Törene TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Proje ortağı Alkın Kağıtçılık firmasının Sahibi İrfan Demir, Sokak Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman, TÜRK-İŞ’in Ankara’da bulunan sendika başkanları, yöneticileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Törende bir konuşma yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, Türkiye’de ilk olan bir protokolü imzalayacaklarını ifade etti.

Kağıt Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep KARAMAN da bir konuşma yaparak bizleri güvence altına alan TÜRK-İŞ Yönetimine ve Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Daha sonra sözü TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay aldı.  Bu projeye katkı sağlayan Alkın Kağıtçılığa teşekkür ediyoruz diyen Atalay, “Resmi olmayan sayı ile birlikte Ankara’da bu arkadaşlarımız 20 bin civarında. 2500 kişi Recep kardeşimizin kurduğu derneğin üyeleri. Bu arkadaşlarımızın tamamına yakını kayıt dışı çalışıyor” dedi ve  projenin tüm paydaşlarına, imza törenine katılan kağıt atık toplayıcılarına ve tüm basın mensuplarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol imzaları atıldı.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki