HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 585

BAŞKANLAR KURULUMUZ ANITKABİR’E TÖRENLE ÇELENK BIRAKTI

12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılan Başkanlar Kurulumuzun ardından TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar Başkanlığındaki Başkanlar Kurulumuz, Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıkarak törenle çelenk bıraktı.

Çelenk bırakma töreninin ardından Genel Başkanımız Anıtkabir Özel Defterini imzaladı. Alemdar, Atatürk’e hitaben yazdığı aşağıdaki metinle duygu ve düşüncelerini dile getirdi:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk,

Sendikamızın kuruluşunun 58. Yıldönümünde ve 20. Olağan Genel Kurulumuzun hemen öncesinde, varlığını ve gücünü kurduğunuz Cumhuriyetten alan Türk işçileri olarak size şükranlarımızı sunmak için huzurunuza geldik.

Bize, üzerinde özgür ve bağımsız yaşadığımız bir ülke bıraktığınız için size minnettarız. Cumhuriyetimize ve ilkelerinize yürekten bağlı Türk işçileri olarak, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için emeğimizi ve alın terimizi esirgemeyeceğimize ve gösterdiğiniz hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz.

Ülkemizin altıncı büyük sendikası olan Koop-İş Sendikası topluluğu olarak ebedi istirahatgahınızda size ve tüm şehitlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Saygılarımızla."

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki