HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 292

CHP HEYETİNDEN TÜRK-İŞ’E ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer ve Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı makamında ziyaret etti.

TÜRK-İŞ teşkilatlanma İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar'ın da yer aldığı ziyarette, çalışma hayatı ve yaşanan gelişmeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. 

TÜRK-İŞ Genel Merkezi’ndeki görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Genel Başkan Ergün Atalay, şu ifadeleri kullandı.

‘ENFLASYONU DURDURSUNLAR’

Asgari Ücret hakkında konuşan Atalay, “Ülkedeki çalışma şartları ortada, ücret ortada, marketlerde, pazarda fiyatlar ortada. Bu pazartesi günü asgari ücret görüşmeleri başlayacak. Bizi ilk defa komisyonda 4 asgari ücretli işçi temsil edecek. Biri Çorum’dan enerji işçisi, bir tanesi Cankurtar’dan kar temizlemeden karayolu işçisi, bir kızımız AVM işçisi, Adana’dan da bir kızımız da sağlık işçisi olarak komisyonda yer alacak.” dedi.

Türkiye’deki tüm asgari ücretliler adına masada onların olacağını bildiren Atalay, şöyle devam etti:

“Komisyon Başkanı da Ramazan Ağar Bey olacak. Pazartesi günü komisyon orada olacak biz de sembolik olarak toplantının başında olacağız ama sürecin tamamını bu arkadaşlarımız yönetecek. Komisyon toplantıktan sonra buraya gelecek, buradaki yönetimle beraber toplantı yapacağız. Sonra ellerindeki bilgileri, belgeleri TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu’na sunacağız, ondan sonra nereye vardığımızı anlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Asgari Ücretle ilgili kamuoyunda konuşulan hiç bir rakamın gerçeği yansıtmadığını ifade eden Atalay, “Her sene bu aynı şey oluyor. TÜRK-İŞ Kongresi’nde muhabir arkadaşımızın biri bana sordu, ben de cevaben dedim ki ‘Pazarlık açlık sınırından olmaz. Onu konuşmanın bir anlamı yok.’ Konuştuğum iki kelimeydi. Zaman zaman bir şey ifade ediyorum. Enflasyonu durdursunlar; ete, süte, kiraya zam gelmesin. Asgari ücreti konuşmanın da bir anlamı yok o zaman. Sen zammı ver, ertesi gün zam getir fiyatlara! Bu sürdürülebilir bir iş değil.” ifadelerini kullandı.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki