HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1909

DERİMOD ÇALIŞANLARI DA ARTIK KOOP-İŞ AİLESİNDE

AVM’lerde Koop-İş rüzgarı esmeye devam ediyor. Örgütlenme çalışmalarına ara vermeden devam eden Koop-İş, üyelerimizin hak ve çıkarlarını korumak, ücret ve sosyal haklarını geliştirmek için verdiği mücadeleyle elde ettiği başarılara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyor.
Yapı market sektöründe daha önce IKEA’da; Hazır Giyim Mağazacılığı sektöründe H&M ve Ralph Lauren mağazalarında, perakende sektöründe Metro Grossmarkette ve Puma, Nike, Adidas gibi dünya devi spor mağazalarında örgütlenen ve son derece başarılı toplu sözleşmelerine imza atan sendikamız, DERİMOD’da sürdürdüğü örgütlenmesini tamamladı. Böylece alanında lider firma DERİMOD çalışanları da Koop-İş ailesine katıldı.
Sendikamızın başvurusu üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen çoğunluk tespiti yazısı Sendikamıza ulaştı. Yetki sürecinin tamamlanması ile birlikte DERİMOD çalışanları için en kısa sürede toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlanacak ve DERİMOD çalışanları hak ettikleri ücret, çalışma koşulları ve sosyal haklara kavuşacaklardır. 
DERİMOD çalışanlarının Koop-İş ailesine katılmasıyla birlikte, özel sektörde esen Koop-İş rüzgarı, bundan böyle daha da güçlü esecek. Sendikamız, AVM çalışanı üyelerinden de aldığı güçle, örgütlenme çalışmalarını hızlandırarak sürdürecektir.

Koop-İş Sendikası olarak, DERİMOD çalışanlarına ailemize hoş geldiniz diyor, tüm AVM ve mağaza çalışanlarını Sendikamız Koop-İş'te birleşmeye davet ediyoruz


DERİMOD işverenini, örgütlü topluma ve çalışanların sendikal tercihlerine saygı göstermeye, sosyal diyalog ilkesi çerçevesinde Koop-İş ile masaya oturmaya çağırıyoruz.  

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki