HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 632

H&M ile 3. DÖNEM TİS TASLAK ÇALIŞMASI BAŞLADI

Sendikamız ile H&M arasında yeni dönem toplu iş sözleşmesi için taslak çalışması şube başkanlarımız ve işyeri temsilcilerimizin katılımıyla onlıne olarak gerçekleştirildi.

TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya; Genel Sekreterimiz Metin Güney, Genel Sekreter Yardımcısı Aytuğ Balaman,  Ankara 1 nolu Şube Başkanı Yücel Yıldırım, İstanbul 2 nolu Şube Başkanı Şahin Kaya, Adana Şube Başkanı Rasim Mart, İzmir Şube Başkanı Umut Başyayla, Antalya Şube Başkanımız Mustafa Şahin, Bursa Şube Başkanı Can Uslu, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Akif Sarıca, Konya Şube Başkanı Rafet Durmaz, Samsun Şube Başkanı Fati Köymen, Tekirdağ Şube Başkanı Ziya Nur Üzmez, Sakarya Şube Başkanı Şevket Ulusinan ve H&M Mağazaları işyeri temsilcilerimiz ile TİS Uzmanımız Sezgin Bilgin katıldı.

Genel Başkanımız Eyüp Alemdar yaptığı konuşmada H&M Mağazasında çalışan üyelerimiz için 2 dönemdir toplu iş sözleşmesi yapıldığını belirtti. Ekonomide yaşanan sıkıntılılar nedeniyle alım gücünde ciddi bir daralma yaşandığını belirten Alemdar, insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmek için mücadele ettiğimizi vurguladı. Alemdar, gelir dağılımında adaletin sağlanması için vergi politikalarında bir düzenleme yapmanın zorunlu olduğunu kaydettiği konuşmasında 3. Dönem TİS çalışmalarının H&M’de çalışan tüm üyelerimize hayırlı olmasını diledi.

Ardından Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, işyeri temsilcilerimizle H&M çalışanları için imzalanacak olan 3. Dönem Toplu İş Sözleşmesi taslağı hakkında görüş alışverişinde bulundular.

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki