HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 860

IKEA İLE 4. DÖNEM TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Sendikamız ile IKEA arasında 4. dönem toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri başladı. İstanbul’da başlayan ve IKEA Merkez ofiste gerçekleşen görüşmelere; Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, Genel Sekreterimiz Metin Güney; İşveren tarafından IKEA CEO’su Kerim Nişel, Genel Müdür Yardımcıları Ayla Akkaban Maşlak, Habil Yılmaz katıldı.

Toplantıya ayrıca, Sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Aytuğ Balaman, İşveren adına Baş Hukuk Müşaviri Fatma Aslan Hantal, Mağaza İK Operasyonları ve Çalışan ilişkileri Müdürü Duygu Altaş, Gelişim ve Eğitim Müdürü Gül Ortaç, Sendikamız İstanbul 2 nolu Şube Başkanı Şahin Kaya, İşyeri Temsilcilerimiz Mustafa Doğan, Hüseyin Özden, Sebahattin Mert ve Derya Gemici katıldı.  

Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle alım gücünde ciddi bir daralma yaşandığına dikkat çektiği TİS görüşmelerinde IKEA çalışanı üyelerimizin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdürmeleri için gereken düzenlemelerin yapılması konusunda mücadele edeceklerini vurguladı.

İşveren tarafı ile sosyal diyalog sürecini iyi yöneterek çalışanları sosyal ve ekonomik olarak rahatlatacak bir anlaşmaya imza atacaklarına inandıklarını söyleyen Alemdar, görüşmelerin IKEA’da çalışan üyelerimize hayırlı olmasını diledi.

İşveren adına konuşan Kerim Nişel de ekonomik olarak zorlu bir dönemden geçildiğini ifade ederek, Sendikamız Koop-İş ile işbirliği içerisinde çalışanları memnun edecek bir sözleşmeye imza atmayı umduklarını söyledi. Genel Müdür Yardımcısı Ayla Akkaban Maşlak da IKEA’nın ekonomik olarak bu dönemden nasıl etkilendiğini anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

IKEA ile gerçekleşen 4. Dönem TİS görüşmelerinin ikinci toplantısının 15 Ocak 2024 tarihinde yapılmasına karar verildi. TİS görüşmelerinin başta IKEA çalışanı üyelerimiz olmak üzere, tüm taraflara hayırlı olmasını dileriz.  

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki