HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1068

İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Dönem Eğitim Seminerlerimizin Sonuncusu Yapıldı

Sendikamızın düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerimizin dördüncüsü, 29 Ekim 2018 günü başladı. Antalya Kemer’de yapılan dördüncü grup eğitimlerimize Gaziantep, Samsun, İstanbul ve Antalya Şubelerimizden şube delegeleri katıldı.Eğitim Seminerimizin ilk gününde İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sayım Yorgun üyelerimize eğitim verdi. Yorgun, çalışma yaşamının güncel kavramları ve sorunları hakkında bilgiler verirken, katılımcıların yönelttiği sorulara da yanıt verdi.

 

 
Seminerimizin ikinci gününde açılış konuşmasını TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar yaptı. Genel Başkanımız Alemdar konuşmasında şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi, sendikamız, 6-7 yıl önce, Türkiye Sendikal Hareketinin son yıllardaki en büyük kazanımlarından birini elde etmişti. Belediyelerden Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, Milli Eğitim Bakanlığı’na Valilik ve Kaymakamlıklar’a ve bunun gibi işyerlerine geçen arkadaşlarımızı örgütlemiş, onlar adına tarihi sözleşmeler imzalamıştık. Birbirinden farklı 1200 civarındaki sözleşmeyi tek bir sözleşme haline getirdik. Bu arkadaşlarımız bize üye olduklarında geldikleri işyerlerinin özelliğine göre çok farklı yevmiyeleri vardı. Önemli bir kısmı asgari ücret düzeyindeydi. Bu arkadaşlarımızın yevmiyelerini, taban iyileştirmesi yaparak daha ilk sözleşmede yüksek seviyelere çıkardık. Sosyal haklar açısından önemli kazanımlar elde ettik. Kimsenin tek kuruşluk kaybı olmadı. Sözleşmemiz uzun süre konuşuldu.


Koop-İş şeffaf bir sendikadır. Koop-İş üyelerine yalan söylemeyen, yapabileceklerini açık yüreklilikle ortaya koyan ve verdiği sözleri tutan bir sendikadır. Koop-İş gerçek bir sendikadır.  Koop-İş üyelerinin hak ve çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan bir sendikadır. Sizlerden ve bütün üyelerimizden isteğim, tüm bu örnekleri dikkate alarak, Koop-İş’li olmaktan mutluluk duymanızdır.

Biliyorsunuz kamudaki taşeron işçisi arkadaşlarımız, kısa süre önce kadroya geçtiler. Kadroya geçen taşeron işçisi arkadaşlarımızdan bizim işkolumuzda olanları,  Koop-İş ailesine katmak gibi bir yükümlülük altındayız. Biz Genel Merkez olarak bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz. Şubelerimize, siz değerli Koop-İş’lilere, her bir üyemize büyük görevler düşüyor. Sizler bu sendikanın, Anadolu’nun dört bir yanına uzanmış dallarısınız. Görev yaptığınız illerde, bulunduğunuz kurumlarda, bu arkadaşlarımızla birliktesiniz. Yalnızca Milli Eğitimde değil, Emniyette, Valilik ve Kaymakamlıklarda, Tapu’da, kadroya geçen taşeron işçileri sizin arkadaşınız, akrabanız, hemşeriniz, komşunuz. Bu arkadaşlarımızla gerçekleri anlatın. Onlara Koop-İş’i anlatın. Onlar, Koop-İş’in nasıl bir sendika olduğunu, üyeleri için neleri başardığını öğrendikçe eminim ki, Koop-İş’e üye olacaklardır.


Ülkemizde mağazalar zincirleri her geçen gün artıyor. Bizim işkolumuzdaki bu işyerlerinde binlerce arkadaşımız çalışıyor. Onları örgütlemek ve onlara insan onuruna yaraşır bir çalışma ve insanca bir ücret sağlamak bizim asli görevimiz. O nedenle, bir süredir H&M mağazalarında örgütlenme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Umuyorum ki, bir süre sonra süreci tamamlayacağız, o arkadaşlarımız için de güzel sözleşmelere imza atacağız. Sizlerden talebim, eğer varsa, yaşadığınız şehirlerdeki H&M mağazalarında çalışan tanıdıklarınıza, akrabalarınıza, hemşerilerinize Koop-İş’i anlatmanız, ve onların sendikamıza üye olmalarını sağlamanızdır.


Koop-İş, başta mali konular olmak üzere, her konuda, bu ülkenin şeffaf sendikalarındandır. Üyelerinin kör kuruşunu namusu gibi koruyan, üyesine sahip çıkan, sendikaların başında gelir. Koop-İş, üyeleri ile gönüllü birliktelikler kuran bir sendikadır. Üye olan tüm arkadaşlarımız da, bu üyeliğin karşılığını fazlasıyla bulur, bundan hiç kuşkunuz olmasın.


Koop-İş sizlerin evidir, yuvasıdır. Üyelerimizin altında güvenle toplandığı kutsal bir çatıdır. Birliktir, beraberlikti. Hepimizi bağrına basan, çocuklarımızın rızkını alın terimizi emanet ettiğimiz güvencemizdir. Bizim için temel hedef, tek tek her üyemizi, geleceğine güvenle bakan, çoluk çocuğunun rızkını kazanan, Koop-İş çatısı altında güvende ve mutlu hissettiren bireyler yapmaktır. Amacımız budur. Birbirimize sonuna kadar sahip çıkacağız, sendikamız çatısı altında birlikte daha güçlü olacağız. Her birimizin üyesi olmaktan onur duyacağı, birlik, bütünlük içinde bir sendika olacağız. Herkesin gıpta ettiği, özendiği bir büyük aile olacağız.


Dün Cumhuriyetimizin ilanının 95.yılını ilk günkü gibi coşkuyla, gururla kutladık. Cumhuriyet, Aziz Türk Milletinin dünyanın egemenlerine karşı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği büyük mücadelenin sonunda kazanılmıştır. Bize Cumhuriyeti armağan eden, bu Aziz Vatanı kanıyla canıyla savunan Aziz Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Cumhuriyet olmasa bu gün burada olamazdık. Sözlerimi tamamlarken, bir kez daha “YAŞASIN CUMHURİYET” diyorum.”


Alemdar’ın konuşmasının ardından Sosyal Güvenlik Uzmanı Celal Tozan, “Sosyal Güvenlikte Gelişmeler ve SGK Uygulamalarında İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları” konulu eğitim verdi.Eğitimin ardından Türkiyenin çeşitli illerinden gelen Emniyet Genel Müdürlüğünde görevli temsilcilerimizle, yapılacak olan yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi için taslak çalışması yapıldı, talepleri alındı.

 

Koop-İş Sendikası

Basın Bürosu

SON EKLENEN HABERLER

MAYIS AYI AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI AÇIKLANDI

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2.438,24 TL 

KOOP-İŞ HER ZAMAN ÜYELERİNİN YANINDA

Sendikamız Koop-İş, Covid-19 salgını nedeniyle kısa çalışma ödeneği kapsamına alınan veya ücretsiz izne çıkan üyelerine, net 400 TL tutarında destek sağladı

KOOP-İŞ SENDİKASI YÖNETİM KURULU:
1 MAYIS EMEK ve DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN!

PİKTES ÖĞRETMENLERİNİN SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ

BAŞKANLAR KURULUMUZ YAPILDI

SENDİKAMIZDAN, PİKTES PROJESİ KAPSAMINDA GÖEWVLİ  ÜYELERİMİZ İÇİN UNI NEZDİNDE BAŞVURU

SENDİKAMIZDAN SYDV ÇALIŞANLARI İÇİN AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NA BAŞVURU

SENDİKAMIZDAN SAĞLIK BAKANLIĞI'NA BAŞVURU

‘SYDV’LERDE ÇALIŞANLARIN SAĞLIĞI GÖZETİLMELİ’

“Virüsün yayılmasını önlemek için tüm AVM’ler ve mağaza zincirleri faaliyetlerine ara vermeli, çalışanlara istihdam ve ücret garantisi sağlanmalıdır.”

AVM ÇALIŞANLARI'NIN SESİ BASINDA...

KOOP-İŞ'Lİ KADINLAR 8 MART ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ŞUBE YÖNETİCİ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

ACI KAYBIMIZ...

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

SENDİKAMIZ BÜYÜMEYE VE GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

KALBİMİZ ELAZIĞ ve MALATYA'DA...

H&M TİS BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

İSTANBUL KOTON’DA MİTİNG GİBİ BASIN AÇIKLAMALARI

BASIN AÇIKLAMALARIMIZ SÜRÜYOR: KOTON İŞÇİLERİNİN SESİ MALATYA'DA YANKILANDI

BASIN AÇIKLAMALARIMIZ DEVAM EDİYOR: KOTON İŞVERENİNİ KINIYORUZ!

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ TİS TASLAK VE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

ANKARA’DA BİLDİRİ DAĞITIMI, İSTANBUL’DA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

ALEMDAR BASS GENEL KURULUNA KATILDI

KOTON İŞÇİLERİ YALNIZ DEĞİLDİR!

MAĞAZA VE AVM’LERDE KOOP-İŞ RÜZGARI: SENDİKAMIZ FOOT LOCKER’DA ÖRGÜTLENDİ

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINA DUYURU

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

HARB-İŞ YÖNETİMİNE TEBRİK ZİYARETİ

H&M'de GREVE DOĞRU

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN'DAN ALEMDAR'A ZİYARET

ALEMDAR, BAKAN YARDIMCISI AHMET ERDEM'İ ZİYARET ETTİ

PETROL-İŞ GENEL KURULU YAPILDI

55. YIL DÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN...

İLAVE TEDİYE ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI

SENDİKAMIZ YÖNETİCİLERİNDEN SAĞLIK-İŞ'E TEBRİK ZİYARETİ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BAŞKANLAR KURULUMUZ TOPLANDI

KOOP-İŞ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR 19. ŞUBEMİZ AÇILDI…

Sendikamız İstanbul 2 Nolu Şubesi Faaliyete Başladı.

ALEMDAR SAKARYA'DA İŞÇİLERLE BAYRAMLAŞTI

SOKAK KAĞIT ATIK TOPLAYICILARIYLA İFTAR YEMEĞİ

1 MAYIS KOCAELİ'DE COŞKUYLA KUTLANDI

MEB’DE 10 AY ÇALIŞAN GEÇİCİ İŞÇİLERİN ÇALIŞMA SÜRELERİNİN 12 AY’A ÇIKARILMASI İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUK

KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

ÇALIŞMA YAŞAMINDA AYRIMCILIKLA MÜCADELE ULUSLARARASI PANELİ YAPILDI

SENDİKAMIZ İLE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ “BİREYSEL VE TOPLU İŞ İLİŞKİLERİ SEMİNERİ” ANTALYA’DA BAŞLADI

ALEMDAR, GÜVENLİK-İŞ 3. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

KOOP-İŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

Taşeronlar yüzde 26 zam alamadı

Sendikamız İstikrarlı Büyümesi ile

“Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı”

Olmaya Devam Ediyor

ALEMDAR "ENDÜSTRİ 4.0 VE SENDİKALARIN GELECEĞİ" PANELİNE KATILDI

1. Ana Bakım Fabrikasının Özelleştirilmesine Karşıyız...

YÖNETİM KURULUMUZ TARIM-İŞ’İ ZİYARET ETTİ

“ÖLÜM YARDIMI” ÖDENEKLERİ VEFAT EDEN ÜYELERİMİZİN AİLELERİNE VERİLMEYE BAŞLANDI.

GENEL BAŞKANIMIZ EYÜP ALEMDAR’DAN ÜYEMİZ YAKININA ÖLÜM YARDIMI

KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRİSİ

Başkan Alemdar TES-İŞ Sendikası Genel Kuruluna Katıldı.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Dönem Eğitim Seminerlerimizin Sonuncusu Yapıldı

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Başladı

“ÖLÜM YARDIMI ÖDENEĞİ” DUYURUSU

GENEL BAŞKANIMIZ İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İLE BİR ARAYA GELDİ

ALEMDAR EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ‘NÜ ZİYARET ETTİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetiminden Sendikamıza Hayırlı Olsun Ziyareti

Koop-İş Yönetimi Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’i Ziyaret Etti...

KOOP-İŞ 54 YAŞINDA

Sendikamızın 19. Olağan Genel Kurulu Büyük Bir Coşkuyla Geçti

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki