HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 458

KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİNDE İLK DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesinde toplu iş sözleşmesi yapmak için aldığımız yetki tespiti, Tez-Koop-İş Sendikası’nın itirazı sonucunda yargıya taşınmıştı. Mahkeme uzun süren yargılama sonucunda sendikamızın haklılığı ortaya koydu ve yetki belgemiz kesinleşti. Kesinleşen yetki belgemizin hemen ardından görüşmelere başlayan sendikamız, ilk dönem toplu iş sözleşmesini, 29 Nisan 2022 tarihinde TÜHİS’te yapılan törenle imzaladı.

Törene Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Şerefettin Güler ve Genel Sekreter Yardımcımız Aytuğ Balaman katıldı.

Törende ayrıca Sendikamız adına, TİS Uzmanımız Abdurrahman Tatlıpınar; TÜHİS adına ise Baş Uzman Recep Bellici, Uzman Elif Çakal Tombak ve Uzman Yardımcısı Aybars Gün yer aldı.

Tüm bu süreç boyunca bize olan inançlarını asla kaybetmeyen ve sabırla toplu iş sözleşmesinin imzasını bekleyen Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi çalışanları başta olmak üzere, toplu iş sözleşmesinin sendikamıza ve tüm çalışma hayatına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki