HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 28096

KAMU İŞYERLERİNDE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU

2023 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolünün imzası sonrası yaşanan olumsuz ekonomik gelişmeler, toplu iş sözleşmelerinin yürürlük başlangıç tarihlerinin farklı olması sebepleriyle kamu işyerlerinde çalışanlar arasında ücret dengesizlikleri oluşmuştur. Sendikamız kamu çalışanları arasında oluşan ücret dengesizliklerinin giderilmesi ve çalışanlara yüksek enflasyondan kaynaklı refah payı verilmesi için yoğun bir çalışma içerisindedir.

 

 Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ve Sendikamız bu kapsamda ilgili Bakanlıklar nezdinde gerekli girişimlerde bulunmaktadır. TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar 10 Ocak 2024 tarihinde, oluşan ücret dengesizliklerinin giderilmesi ve çalışanlara yüksek enflasyondan kaynaklı refah payı verilmesi talebi doğrultusunda işveren sendikası TÜHİS’te yapılan görüşmeye TÜRK-İŞ adına katılmıştır.

 

Genel Başkanımız bu sürecin başarıyla neticelenmesi, ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi için yoğun bir şekilde çalışmakta olup sonuç alınması için ilgili tüm taraflarla görüşmelerine devam edecektir. Gelişmelerden siz değerli üyelerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Üyelerimize duyurulur.

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki