HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1213

Sendikamız Başkanlar Kurulu, 8 Mart 2019 tarihinde Koop-İş Genel Merkezi’nde toplandı. Yapılan toplantı sonucunda, Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisi yayımlandı. Bildiriyi aşağıda ilgilerinize sunuyoruz.


KOOP-İŞ SENDİKASI
BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRİSİ

(8 Mart 2019-Ankara)


Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Sendikamızın Ankara’da düzenlediği etkinlik vesilesiyle toplanarak ülkemizin ve çalışma hayatının gündemini değerlendirmiş, Sendikamızın çalışmalarını gözden geçirmiş ve aşağıdaki kararları almıştır.

Başkanlar Kurulumuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, kadınların yaşadığı sorunların her geçen gün arttığı, işgücü piyasasında “ucuz emek” olarak kullanıldığı ve kadınlarımızın, ne yazık ki, başta aile içi şiddet olmak üzere, şiddete ve cinsel istismara maruz kaldığını düşünmektedir. Başkanlar Kurulumuz, kadınlarımızın hayatın her alanında özgürleşmesi, çalışma yaşamında kadın emeğinin değeri ve anlamının büyümesiyle hayatın daha da güzelleşeceğine inanmakta, başta Koop-İş üyesi kadın çalışanlar olmak üzere tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutlamaktadır.

Sendikal mücadelenin temelinin örgütlenme olduğunun bilincinde olan Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, Sendikamızın H&M mağazalarında büyük bir örgütlenme başarısı göstererek “Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı” olduğunu bir kez daha kanıtladığını düşünmektedir. Giyim mağazaları zincirinde ilk kez gerçekleştirilen bu örgütlenmenin öneminin bilincinde olan Başkanlar Kurulumuz, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etmekte ve bu örgütlenme mücadelesinin yeni işyerleriyle devam edeceğinin müjdesini vermektedir.

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, kamu kesimi toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinde üst örgütümüz TÜRK-İŞ’e ve Sendikamıza başarılar dilemektedir. Sendikamızın, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ öncülüğünde kamuda yaklaşık 30 bin üyemiz için vereceği bu büyük ve önemli mücadelenin zaferle sonuçlanacağına inanan Başkanlar Kurulumuz, bu sözleşmeyle tüm üyelerimizin insan onuruna yaraşır bir ücrete kavuşacağına inanmaktadır. Başkanlar Kurulumuz ayrıca, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ öncülüğünde verilen büyük mücadele sonucu, taşeronda çalışırken kamuya geçirilen çalışanların artık kamu işçisi niteliği kazanması bakımından, bu çalışanların önümüzdeki Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesinden ücretler, sosyal yardımlar ve diğer haklar bakımından aynı şekilde yararlandırılmaları gerektiği inancını taşımaktadır.

Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın bugüne kadar imzaladığı başarılı toplu iş sözleşmeleri nedeniyle Yönetim Kurulumuzu kutlamakta, kazanılan hakların tüm üyelerimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını dilemektedir.

Ülkemizde yaşanan ekonomik ve sosyal gelişmelere rağmen, sendikal alanda etkili ve güçlü bir mücadeleyi sürdüren Koop-İş Sendikası’nın bundan böyle de üyelerinin hak ve çıkarları için gereken mücadeleyi yapacağına inanan Başkanlar Kurulumuz, bu haklı mücadelede Sendikamıza başarılar dilemektedir.

Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın üyeleriyle bütünleşmek, işçi hak ve özgürlükleri ve sendikamızın çalışmalarıyla ilgili olarak bilgilendirmek amacıyla her yıl düzenlenen eğitim çalışmalarının 2019 yılında da etkili bir biçimde devam edeceğinden mutluluk duymaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


KOOP-İŞ SENDİKASI BASIN BÜROSU

 

SON EKLENEN HABERLER

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin  104. Yıldönümü Kutlu Olsun

Taşeronlar yüzde 26 zam alamadı

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Yarısı Başarılarla Dolu Olsun...

Sendikamız İstikrarlı Büyümesi ile

“Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı”

Olmaya Devam Ediyor

ALEMDAR "ENDÜSTRİ 4.0 VE SENDİKALARIN GELECEĞİ" PANELİNE KATILDI

1. Ana Bakım Fabrikasının Özelleştirilmesine Karşıyız...

YÖNETİM KURULUMUZ TARIM-İŞ’İ ZİYARET ETTİ

ARALIK 2018 TÜKETİCİ FİYAT ENDEKSİ AÇIKLANDI

“ÖLÜM YARDIMI” ÖDENEKLERİ VEFAT EDEN ÜYELERİMİZİN AİLELERİNE VERİLMEYE BAŞLANDI.

GENEL BAŞKANIMIZ EYÜP ALEMDAR’DAN ÜYEMİZ YAKININA ÖLÜM YARDIMI

KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRİSİ

Başkan Alemdar TES-İŞ Sendikası Genel Kuruluna Katıldı.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Dönem Eğitim Seminerlerimizin Sonuncusu Yapıldı

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Başladı

“ÖLÜM YARDIMI ÖDENEĞİ” DUYURUSU

GENEL BAŞKANIMIZ İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İLE BİR ARAYA GELDİ

ALEMDAR EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ‘NÜ ZİYARET ETTİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetiminden Sendikamıza Hayırlı Olsun Ziyareti

Koop-İş Yönetimi Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’i Ziyaret Etti...

KOOP-İŞ 54 YAŞINDA

SENDİKAMIZIN ÜYE SAYISI 59 BİN’İ GEÇTİ

Sendikamızın 19. Olağan Genel Kurulu Büyük Bir Coşkuyla Geçti

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki