HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 768

MESAM'DA İLK DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamızın yeni örgütlenmelerinden olan Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nde (MESAM) ilk dönem toplu iş sözleşmemiz, 18 Mayıs 2022 tarihinde yapılan törenle imzalandı. MESAM'da yapılan imza törenine, MESAM Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ergül katılırken, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar da online telekonferans yöntemiyle katıldı.

Törende konuşan Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, hayat pahalılığının arttığı bir dönemde üyelerimizi memnun eden bir sözleşmeye imza atmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek "Kendi üyelerinin menfaatlerini koruyan bir meslek birliği olarak, personellerinin ve üyelerimizin de haklarının korunduğu bir sözleşmeye imza attıkları için işverenimize teşekkürlerimi sunuyorum. Toplu sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum."

MESAM Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ergül ise pandemi nedeniyle birçok kurumdan alamadıkları telif haklarına rağmen çalışanları mağdur etmeyecek bir toplu sözleşmeye imza atmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Törene Ergül ve Alemdar'ın yanı sıra, işveren adına Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Abdulkadir Doğan, MESAM Danışmanı ve Eski Çalışma Bakanlarından Mustafa Kul, Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Şenkul, Genel Sekreter Av. Gülcan Tutkun ile MESAM İş Hukuku Danışmanı Av. Emre Görgün; Sendikamız adına Genel Sekreter Yardımcımız Aytuğ Balaman, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Aziz Hacısalihoğlu, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Şahin Kaya, İstanbul 1 Nolu Şube İdari Sekreterimiz Özcan Gültekin, İstanbul 2 Nolu Şube Sekreterimiz H. Süleyman Çetin, İstanbul 1 Nolu Şube Teşkilat Sekreterimiz Feridun Akkaya ile İşyeri Sendika Baş Temsilcimiz Sezer Demirkaya ile MESAM’da görev yapan üyelerimiz katıldı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesinin başta MESAM'da çalışan üyelerimize, sendikamıza ve tüm çalışma hayatına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki