HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 13703

SENDİKAMIZ BİR İLKE DAHA İMZA ATTI: NIKE SPOR MAĞAZALARINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Spor-giyim sektöründe de bir ilke imza atarak NIKE RETAIL TK PERAKENDE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ MAĞAZALARINDA toplu iş sözleşmesini ciddi kazanımlar ile imzalayan sendikamız, sektör çalışanlarına umut olmaya devam ediyor.

NIKE mağazalarında çalışanlarının sürecin en başından beri ortaya koyduğu kararlılıktan güç alan sendikamız toplu pazarlıkta örnek olacak bir müzakere trafiği ile başarıya ulaştı.

Haftalık çalışma süresinin 40 saate indiği, ücretlerde önemli kazanımların elde edildiği toplu iş sözleşmesinin, perakende sektöründe güvencesiz ve düşük ücretlerle çalışan işçilerin sendikalaşma sürecini hızlandıracağına ve işkolunun en büyük sendikası olan sendikamızda birleştireceğine inanıyoruz. Bu vesileyle, AVM çalışanları başta olmak üzere işkolumuzda çalışan tüm arkadaşlarımızı Sendikamız Koop-İş’te birleşmeye davet ediyoruz.

Ayakkabı ve spor-giyim devi Nike'ta, 15 Aralık 2021 tarihinde başlayan ve imza ile sonuçlanan bu süreçte sosyal diyaloğu hiçbir zaman eksik etmeyen başta NIKE Retail Türkiye ekibi olmak üzere toplantılara işveren ile birlikte katılan Esin Avukatlık Ortaklığının değerli avukatlarına ve İşyeri Sendika temsilcilerimize teşekkür ediyoruz.

İMZA TÖRENİ YAPILDI

23 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirilen imza törenine işvereni temsilen NIKE Ülke Lideri Ahu Altuğ, Türkiye Finans Direktörü Faik Çağlar Erdem, Türkiye Perakende İnsan Kaynakları Müdürü Sercan Çep, Avukatlar Sertaç Kökenek, Elif Nur Çakır Vurgun ve Özgür Kızıltan; Sendikamızı temsilen Genel Sekreterimiz Metin Güney, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterimiz Murat Türkekul, Genel Sekreter Yardımcımız Aytuğ Balaman, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Şahin Kaya, İzmir Şube Başkanımız Ümit Başyayla, İşyeri Sendika Temsilcilerimiz Koray Aydoğan, Mesut Birincioğlu ve Emre Gündüz katıldı.

01.10.2021 – 30.09.2024 tarihleri arasında 3 yıl boyunca yürürlükte kalacak toplu iş sözleşmemizin başta NIKE Mağazalarında çalışan üyelerimize, Sendikamıza ve tüm çalışma hayatına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki