HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1398

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

Sendikamız Başkanlar Kurulu, 12-13 Şubat 2020 tarihlerinde Ankara'da toplandı. Sendikamız Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantının ardından, Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisi yayımlandı. Bildirinin tam metnini aşağıda ilgilerinize sunuyoruz.

KOOP-İŞ SENDİKASI

BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRİSİ

(12-13 Şubat 2020-Ankara)

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 12-13 Şubat 2020 tarihinde, Sendikamız Genel Merkezinde toplanarak ülkemizin ve çalışma hayatının gündemini değerlendirmiş, Sendikamızın çalışmalarını gözden geçirmiş ve aşağıdaki kararları almıştır.

Başkanlar Kurulumuz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından İdlip’te yürütülen, Güney sınırımızda güvenlik ve huzurun sağlanmasına yönelik harekatta şanlı ordumuza başarılar dilemekte, harekatta şehitlik mertebesine ulaşan Kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralanan Mehmetçiklerimize acil şifalar dilemektedir.

Elazığ ve Malatya’yı şiddetli şekilde etkileyen ve 41 vatandaşımızı kaybettiğimiz, binlercesinin de yaralandığı deprem felaketi ile Van’ın Bahçesaray ilçesinde art arda yaşanan çığ felaketinde yitirdiğimiz 41 vatandaşımız için derin üzüntü içinde olan Başkanlar Kurulumuz, yitirdiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilemekte, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun temennilerini sunmaktadır.

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 5-7 Aralık 2019 günlerinde yapılan TÜRK-İŞ 23. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden Genel Teşkilatlandırma Sekreterliği görevine seçilen Genel Başkanımız Eyüp Alemdar’a ve TÜRK-İŞ Yönetimine başarılar dilemekte, Sendikamızın yeniden TÜRK-İŞ Yönetiminde yer almasından duyduğu gururu ve mutluluğu paylaşmaktadır.

Başkanlar Kurulumuz, uzun yıllar süren örgütlenme mücadelesinin ardından bugün Sendikamız üyesi olan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nda devam eden toplu sözleşme sürecinde Sendikamıza başarılar dilemektedir. Bu uzun soluklu mücadelenin bu sözleşmeyle sınırlı olmadığının ve devam edeceğinin bilincinde olan Başkanlar Kurulumuz, SYDV çalışanlarından Koop-İş’e güvenmeye, inanmaya devam etmelerini ve ancak birlikte olursak hak ve özgürlüklerimizi kazanacağımıza inanmalarını talep etmektedir. Başkanlar Kurulumuz, bu mücadelede Genel Yönetim Kurulumuzun alacağı tüm kararların arkasında olacağını ilan eder.

Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı (PİKTES) çalışanlarının Sendikamız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında bağıtlı toplu iş sözleşmesinden yararlandırılmaları için verdiği haklı mücadelede başarıya ulaşmasından büyük mutluluk ve kıvanç duymaktadır. Başkanlar Kurulumuz PİKTES çalışanlarına “Ailemize hoş geldiniz” derken, bu başarıdan dolayı, Genel Yönetim Kurulumuz başta olmak üzere tüm Koop-İş topluluğunu kutlamaktadır.

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamuda sürekli işçi kadrosuna alınan taşeron işçilere uygulanan yüzde 4’lük ücret zammını kabul edilemez bulmakta, bu arkadaşlarımızın Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi’nden bir an önce yararlandırılmasını talep etmektedir. Başkanlar Kurulumuz ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nda yılda 10 ay çalıştırılan üyelerimizin ve kamuda çalışan diğer geçici işçilerin yılda 12 ay çalıştırılma taleplerini yinelemektedir. Sendikamızın bu konuda verdiği mücadeleye tam destek veren Başkanlar Kurulumuz, konuyla ilgili düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesini talep etmektedir.

Başkanlar Kurulumuz, başta KOTON olmak üzere, Sendikamızın AVM’lerde verdiği örgütlenme mücadelelerini takdirle karşılamakta, yürütülen çalışmaların sonuca ulaşması için başarılar dilemektedir. AVM’lerde bulunan tüm mağazalarda örgütlenme hedefiyle faaliyet yürüten ve bu konuda önemli derecede yol alan sendikamızın, başarıya ulaşacağına inancı tamdır. Sendikamızın tartışmasız çoğunlukla aldığı yetkiye itiraz eden Boyner’in franchasingi Başaran Büyük Mağazacılık işverenini, yetkimize itirazını bir an önce geri çekmeye davet eden Başkanlar Kurulumuz ayrıca, başta KOTON işvereni olmak üzere işçilerin Anayasal hakkı olan sendikalaşma hakkına saygı duymayan, çalışanları sendikalaştıkları gerekçesiyle işten atan tüm işverenleri şiddetle kınamakta, kamuoyunu mücadeleyi büyütmeye çağırmaktadır.

Son dönemde, örgütlenmede gösterilen başarılı çalışmaların meyvesinin alınmaya başlandığı düşüncesinde olan Başkanlar Kurulumuz, “Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı” Koop-İş’imizin, açıklanan son sendika istatistiklerinde üye sayısını 70 binin üzerine çıkarmasından mutluluk ve gurur duymaktadır. Sendikamızın çalışmalarına başarıyla devam edeceğine güveni tam olan Başkanlar Kurulumuz, elde edilen bu başarı için de Genel Yönetim Kurulumuzu tebrik etmektedir.

Başkanlar Kurulumuz, ekonomik kriz ve durgunluk dönemlerinde yaşanan hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon ortamlarında, çalışanların ücretleri üzerinden yapılacak bir tasarrufun doğru olmadığı; tam tersine işçilere, memurlara, emeklilere daha fazla ücret artışı verilerek tüketimin artırılması, piyasanın ve ekonominin canlandırılması yolunun izlenmesi gerektiği görüşündedir.

Başkanlar Kurulumuz, toplumsal ve ekonomik alanlardaki olumsuz gelişmelere, hayat pahalılığına, zamlara, yüksek enflasyona, işsizliğe, yoksulluğa, kayıt dışılığa, güvencesiz çalıştırılmaya, adaletsiz vergilendirme sistemine ve çalışan kesimin aleyhine olan tüm anti demokratik uygulamalara karşı üyelerimizin haklarını korumak için mücadelesini sürdüren Koop-İş Sendikamıza başarılar dilemekte, mücadelemizin örgütlenerek, büyüyerek ve güçlenerek başarıya ulaşacağına olan inancını dile getirmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SON EKLENEN HABERLER

SENDİKAMIZDAN SYDV ÇALIŞANLARI İÇİN AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NA BAŞVURU

SENDİKAMIZDAN SAĞLIK BAKANLIĞI'NA BAŞVURU

‘SYDV’LERDE ÇALIŞANLARIN SAĞLIĞI GÖZETİLMELİ’

“Virüsün yayılmasını önlemek için tüm AVM’ler ve mağaza zincirleri faaliyetlerine ara vermeli, çalışanlara istihdam ve ücret garantisi sağlanmalıdır.”

AVM ÇALIŞANLARI'NIN SESİ BASINDA...

KOOP-İŞ'Lİ KADINLAR 8 MART ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ŞUBE YÖNETİCİ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

ACI KAYBIMIZ...

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

SENDİKAMIZ BÜYÜMEYE VE GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

KALBİMİZ ELAZIĞ ve MALATYA'DA...

H&M TİS BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

İSTANBUL KOTON’DA MİTİNG GİBİ BASIN AÇIKLAMALARI

BASIN AÇIKLAMALARIMIZ SÜRÜYOR: KOTON İŞÇİLERİNİN SESİ MALATYA'DA YANKILANDI

BASIN AÇIKLAMALARIMIZ DEVAM EDİYOR: KOTON İŞVERENİNİ KINIYORUZ!

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ TİS TASLAK VE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

ANKARA’DA BİLDİRİ DAĞITIMI, İSTANBUL’DA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

ALEMDAR BASS GENEL KURULUNA KATILDI

KOTON İŞÇİLERİ YALNIZ DEĞİLDİR!

MAĞAZA VE AVM’LERDE KOOP-İŞ RÜZGARI: SENDİKAMIZ FOOT LOCKER’DA ÖRGÜTLENDİ

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINA DUYURU

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

HARB-İŞ YÖNETİMİNE TEBRİK ZİYARETİ

H&M'de GREVE DOĞRU

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN'DAN ALEMDAR'A ZİYARET

ALEMDAR, BAKAN YARDIMCISI AHMET ERDEM'İ ZİYARET ETTİ

PETROL-İŞ GENEL KURULU YAPILDI

55. YIL DÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN...

İLAVE TEDİYE ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI

SENDİKAMIZ YÖNETİCİLERİNDEN SAĞLIK-İŞ'E TEBRİK ZİYARETİ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BAŞKANLAR KURULUMUZ TOPLANDI

KOOP-İŞ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR 19. ŞUBEMİZ AÇILDI…

Sendikamız İstanbul 2 Nolu Şubesi Faaliyete Başladı.

ALEMDAR SAKARYA'DA İŞÇİLERLE BAYRAMLAŞTI

SOKAK KAĞIT ATIK TOPLAYICILARIYLA İFTAR YEMEĞİ

1 MAYIS KOCAELİ'DE COŞKUYLA KUTLANDI

MEB’DE 10 AY ÇALIŞAN GEÇİCİ İŞÇİLERİN ÇALIŞMA SÜRELERİNİN 12 AY’A ÇIKARILMASI İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUK

KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

ÇALIŞMA YAŞAMINDA AYRIMCILIKLA MÜCADELE ULUSLARARASI PANELİ YAPILDI

SENDİKAMIZ İLE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ “BİREYSEL VE TOPLU İŞ İLİŞKİLERİ SEMİNERİ” ANTALYA’DA BAŞLADI

ALEMDAR, GÜVENLİK-İŞ 3. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

KOOP-İŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

Taşeronlar yüzde 26 zam alamadı

Sendikamız İstikrarlı Büyümesi ile

“Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı”

Olmaya Devam Ediyor

ALEMDAR "ENDÜSTRİ 4.0 VE SENDİKALARIN GELECEĞİ" PANELİNE KATILDI

1. Ana Bakım Fabrikasının Özelleştirilmesine Karşıyız...

YÖNETİM KURULUMUZ TARIM-İŞ’İ ZİYARET ETTİ

“ÖLÜM YARDIMI” ÖDENEKLERİ VEFAT EDEN ÜYELERİMİZİN AİLELERİNE VERİLMEYE BAŞLANDI.

GENEL BAŞKANIMIZ EYÜP ALEMDAR’DAN ÜYEMİZ YAKININA ÖLÜM YARDIMI

KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRİSİ

Başkan Alemdar TES-İŞ Sendikası Genel Kuruluna Katıldı.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Dönem Eğitim Seminerlerimizin Sonuncusu Yapıldı

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Başladı

“ÖLÜM YARDIMI ÖDENEĞİ” DUYURUSU

GENEL BAŞKANIMIZ İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İLE BİR ARAYA GELDİ

ALEMDAR EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ‘NÜ ZİYARET ETTİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetiminden Sendikamıza Hayırlı Olsun Ziyareti

Koop-İş Yönetimi Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’i Ziyaret Etti...

KOOP-İŞ 54 YAŞINDA

Sendikamızın 19. Olağan Genel Kurulu Büyük Bir Coşkuyla Geçti

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki