HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 2037

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

Koop-İş Başkanlar Kurulu, 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde, Sendikamız Genel Merkezi'nde toplandı. Sendikamız çalışmalarının ve önümüzdeki dönemde yürütülecek faaliyetlerin değerlendirildiği Başkanlar Kurulunun sonunda, Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi yayımlandı. Bildirgede Barış Pınarı Harekatında ordumuza başarı ve muvaffakiyetler dilendi. 

Bildirgede, H&M örgütlenmemizin ve bu işyerinde imzaladığımız toplu iş sözleşmesinin değerlendirilirken, AVM'lerdeki örgütlenme çalışmalarımızın yoğunlaştırıldığı kaydedildi. İmzalanan diğer toplu sözleşmelerinin de değerlendirildi Bildirgede, SYDV'de süren yeni dönem toplu iş sözleşmesi ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çalışanlarının Milli Eğitim Bakanlığı toplu iş sözleşmesinden yararlandırılmaları gerektiği, bunun için tüm idari çözümlerin denenmekte olduğu vurgulandı.

Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisinin tam metnini aşağıda ilgilerinize sunuyoruz:

KOOP-İŞ SENDİKASI

BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRİSİ

(10-11 Ekim 2019-Ankara)

 

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde, Sendikamız Genel Merkezinde toplanarak ülkemizin ve çalışma hayatının gündemini değerlendirmiş, Sendikamızın çalışmalarını gözden geçirmiş ve aşağıdaki kararları almıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sınır ötesi harekatı başarıyla sürdürdüğü günde toplanan Başkanlar Kurulumuz, Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgede barış ve huzuru tesis etmek üzere yapılan “Barış Pınarı Harekatı”nı desteklemekte ve şanlı ordumuza başarılar dilemektedir. Başkanlar Kurulumuz, kahraman Mehmetçiğimize Allah’tan muvaffakiyetler dilemekte, Ordumuzun kayıpsız şekilde harekâtı tamamlamasını temenni etmektedir.

Başkanlar Kurulumuz, H&M mağazalarında gerçekleştirdiğimiz örgütlenme ve ardından imzaladığımız son derece başarılı toplu sözleşmedeki kazanımlarımız için Sendikamız yönetimini kutlamaktadır. H&M mağazalarında elde ettiğimiz zaferle, Türkiye’de ilk kez AVM’lere sendikaların girdiğini, yine ülkemizde ilk kez giyim mağazaları zincirinde toplu sözleşme imzalandığını, H&M’de çalışan üyelerimizin de toplu sözleşmelerinden son derece memnun olduklarını tespit eden Başkanlar Kurulumuz, sendikamızın elde ettiği bu başarıyla gurur duymaktadır.

Başkanlar Kurulumuz, H&M Mağazalarında elde ettiğimiz başarının kamuoyuna mal olmasıyla, alış veriş merkezlerinde (AVM) bulunan diğer mağazalarda çalışanlardan sendikamıza yoğun bir ilgi oluştuğunu kaydetmekte, oluşan bu ilginin yeni üyelik ve yeni örgütlenmelere çevrilmesi için tüm imkanların kullanılmasını talep etmektedir. Başkanlar Kurulumuz, AVM mağazalarında ve diğer mağazalarda çalışanları, “Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı” KOOP-İŞ çatısı altında birleşmeye davet etmektedir.

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, kısa bir sürede sendikamıza üye olarak bizlere güç katan H&M çalışanlarını selamlamakta ve onlara ailemize hoş geldiniz demektedir. Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın bir Amerikan ayakkabı mağazası olan Foot Locker’da örgütlenerek yetki almasını da memnuniyetle karşılamaktadır.

Başkanlar Kurulumuz, bu dönemde sendikamızın imzaladığı H&M, Emniyet Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve çeşitli üniversitelerdeki sözleşmeler başta olmak üzere, başarıyla bağıtlanan toplu iş sözleşmelerimiz için emeği geçen herkese teşekkür etmekte, sözleşmelerin üyelerimiz için hayırlı olmasını dilemektedir.

Başkanlar Kurulumuz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nda (SYDV) süren yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin, kamu kesimi toplu iş sözleşmesi çerçevesinde bağıtlanması ve üyelerimizin haklarının korunup geliştirilmesi için çaba gösterilmesini memnuniyetle karşılamakta, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çalışanlarının Milli Eğitim Bakanlığı toplu iş sözleşmesi kapsamına alınması için sosyal diyalog yolları başta olmak üzere tüm idari çözümlerin denenmekte olduğunu, buralardan sonuç alınamaması halinde her türlü hukuki yola başvurularak çözüleceğinin bilinmesini istemektedir.

Sendikamızın vazgeçilmez çalışmalarından biri olan eğitim çalışmalarını da değerlendiren Başkanlar Kurulumuz, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan Tarım Kredi Kooperatifleri, Tapu Kadastro ve H&M çalışanlarına yönelik eğitimler başta olmak üzere tüm eğitim toplantı ve etkinliklerimizin de hayata geçirilmesini dilemektedir.

Başkanlar Kurulumuz, 696 sayılı KHK ile kamuda kadroya geçen taşeron işçilerin, toplu iş sözleşmelerinden yararlanması, çalışma süreleri, ücretleri, hak ve özgürlüklerinin korunması için sendikamızın verdiği mücadeleyi sonuna kadar desteklemektedir.

Tadilat çalışmaları tamamlanan ve önümüzdeki günlerde açılacak olan üyelerimizin Ankara’daki yeni yuvası olacak otelimiz, tüm üyelerimizde olduğu gibi Başkanlar Kurulumuzda da heyecan ve mutluluk kaynağı olmuştur. Başkanlar Kurulumuz, otelimizin Sendikamıza kazandırılmasından dolayı Sendikamız Yönetimini teşekkür etmektedir.

Başkanlar Kurulumuz, Kuruluşumuzun 55. yılında da toplumsal ve ekonomik alanlardaki olumsuz gelişmelere, hayat pahalılığına, zamlara, yüksek enflasyona, işsizliğe, yoksulluğa, kayıt dışılığa, güvencesiz çalıştırılmaya, adaletsiz vergilendirme sistemine ve çalışan kesimin aleyhine olan tüm anti demokratik uygulamalara karşı üyelerimizin haklarını korumak için mücadelesini sürdüren Sendikamıza başarılar dilemekte, mücadelemizin örgütlenerek, büyüyerek ve güçlenerek başarıya ulaşacağına olan inancını dile getirmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SON EKLENEN HABERLER

SENDİKAMIZDAN SYDV ÇALIŞANLARI İÇİN AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NA BAŞVURU

SENDİKAMIZDAN SAĞLIK BAKANLIĞI'NA BAŞVURU

‘SYDV’LERDE ÇALIŞANLARIN SAĞLIĞI GÖZETİLMELİ’

“Virüsün yayılmasını önlemek için tüm AVM’ler ve mağaza zincirleri faaliyetlerine ara vermeli, çalışanlara istihdam ve ücret garantisi sağlanmalıdır.”

AVM ÇALIŞANLARI'NIN SESİ BASINDA...

KOOP-İŞ'Lİ KADINLAR 8 MART ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ŞUBE YÖNETİCİ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

ACI KAYBIMIZ...

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

SENDİKAMIZ BÜYÜMEYE VE GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

KALBİMİZ ELAZIĞ ve MALATYA'DA...

H&M TİS BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

İSTANBUL KOTON’DA MİTİNG GİBİ BASIN AÇIKLAMALARI

BASIN AÇIKLAMALARIMIZ SÜRÜYOR: KOTON İŞÇİLERİNİN SESİ MALATYA'DA YANKILANDI

BASIN AÇIKLAMALARIMIZ DEVAM EDİYOR: KOTON İŞVERENİNİ KINIYORUZ!

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ TİS TASLAK VE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

ANKARA’DA BİLDİRİ DAĞITIMI, İSTANBUL’DA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

ALEMDAR BASS GENEL KURULUNA KATILDI

KOTON İŞÇİLERİ YALNIZ DEĞİLDİR!

MAĞAZA VE AVM’LERDE KOOP-İŞ RÜZGARI: SENDİKAMIZ FOOT LOCKER’DA ÖRGÜTLENDİ

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINA DUYURU

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

HARB-İŞ YÖNETİMİNE TEBRİK ZİYARETİ

H&M'de GREVE DOĞRU

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN'DAN ALEMDAR'A ZİYARET

ALEMDAR, BAKAN YARDIMCISI AHMET ERDEM'İ ZİYARET ETTİ

PETROL-İŞ GENEL KURULU YAPILDI

55. YIL DÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN...

İLAVE TEDİYE ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI

SENDİKAMIZ YÖNETİCİLERİNDEN SAĞLIK-İŞ'E TEBRİK ZİYARETİ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BAŞKANLAR KURULUMUZ TOPLANDI

KOOP-İŞ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR 19. ŞUBEMİZ AÇILDI…

Sendikamız İstanbul 2 Nolu Şubesi Faaliyete Başladı.

ALEMDAR SAKARYA'DA İŞÇİLERLE BAYRAMLAŞTI

SOKAK KAĞIT ATIK TOPLAYICILARIYLA İFTAR YEMEĞİ

1 MAYIS KOCAELİ'DE COŞKUYLA KUTLANDI

MEB’DE 10 AY ÇALIŞAN GEÇİCİ İŞÇİLERİN ÇALIŞMA SÜRELERİNİN 12 AY’A ÇIKARILMASI İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUK

KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

ÇALIŞMA YAŞAMINDA AYRIMCILIKLA MÜCADELE ULUSLARARASI PANELİ YAPILDI

SENDİKAMIZ İLE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ “BİREYSEL VE TOPLU İŞ İLİŞKİLERİ SEMİNERİ” ANTALYA’DA BAŞLADI

ALEMDAR, GÜVENLİK-İŞ 3. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

KOOP-İŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

Taşeronlar yüzde 26 zam alamadı

Sendikamız İstikrarlı Büyümesi ile

“Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı”

Olmaya Devam Ediyor

ALEMDAR "ENDÜSTRİ 4.0 VE SENDİKALARIN GELECEĞİ" PANELİNE KATILDI

1. Ana Bakım Fabrikasının Özelleştirilmesine Karşıyız...

YÖNETİM KURULUMUZ TARIM-İŞ’İ ZİYARET ETTİ

“ÖLÜM YARDIMI” ÖDENEKLERİ VEFAT EDEN ÜYELERİMİZİN AİLELERİNE VERİLMEYE BAŞLANDI.

GENEL BAŞKANIMIZ EYÜP ALEMDAR’DAN ÜYEMİZ YAKININA ÖLÜM YARDIMI

KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRİSİ

Başkan Alemdar TES-İŞ Sendikası Genel Kuruluna Katıldı.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Dönem Eğitim Seminerlerimizin Sonuncusu Yapıldı

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Başladı

“ÖLÜM YARDIMI ÖDENEĞİ” DUYURUSU

GENEL BAŞKANIMIZ İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İLE BİR ARAYA GELDİ

ALEMDAR EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ‘NÜ ZİYARET ETTİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetiminden Sendikamıza Hayırlı Olsun Ziyareti

Koop-İş Yönetimi Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’i Ziyaret Etti...

KOOP-İŞ 54 YAŞINDA

Sendikamızın 19. Olağan Genel Kurulu Büyük Bir Coşkuyla Geçti

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki