HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 2493

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

Koop-İş Başkanlar Kurulu, 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde, Sendikamız Genel Merkezi'nde toplandı. Sendikamız çalışmalarının ve önümüzdeki dönemde yürütülecek faaliyetlerin değerlendirildiği Başkanlar Kurulunun sonunda, Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi yayımlandı. Bildirgede Barış Pınarı Harekatında ordumuza başarı ve muvaffakiyetler dilendi. 

Bildirgede, H&M örgütlenmemizin ve bu işyerinde imzaladığımız toplu iş sözleşmesinin değerlendirilirken, AVM'lerdeki örgütlenme çalışmalarımızın yoğunlaştırıldığı kaydedildi. İmzalanan diğer toplu sözleşmelerinin de değerlendirildi Bildirgede, SYDV'de süren yeni dönem toplu iş sözleşmesi ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çalışanlarının Milli Eğitim Bakanlığı toplu iş sözleşmesinden yararlandırılmaları gerektiği, bunun için tüm idari çözümlerin denenmekte olduğu vurgulandı.

Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisinin tam metnini aşağıda ilgilerinize sunuyoruz:

KOOP-İŞ SENDİKASI

BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRİSİ

(10-11 Ekim 2019-Ankara)

 

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde, Sendikamız Genel Merkezinde toplanarak ülkemizin ve çalışma hayatının gündemini değerlendirmiş, Sendikamızın çalışmalarını gözden geçirmiş ve aşağıdaki kararları almıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sınır ötesi harekatı başarıyla sürdürdüğü günde toplanan Başkanlar Kurulumuz, Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgede barış ve huzuru tesis etmek üzere yapılan “Barış Pınarı Harekatı”nı desteklemekte ve şanlı ordumuza başarılar dilemektedir. Başkanlar Kurulumuz, kahraman Mehmetçiğimize Allah’tan muvaffakiyetler dilemekte, Ordumuzun kayıpsız şekilde harekâtı tamamlamasını temenni etmektedir.

Başkanlar Kurulumuz, H&M mağazalarında gerçekleştirdiğimiz örgütlenme ve ardından imzaladığımız son derece başarılı toplu sözleşmedeki kazanımlarımız için Sendikamız yönetimini kutlamaktadır. H&M mağazalarında elde ettiğimiz zaferle, Türkiye’de ilk kez AVM’lere sendikaların girdiğini, yine ülkemizde ilk kez giyim mağazaları zincirinde toplu sözleşme imzalandığını, H&M’de çalışan üyelerimizin de toplu sözleşmelerinden son derece memnun olduklarını tespit eden Başkanlar Kurulumuz, sendikamızın elde ettiği bu başarıyla gurur duymaktadır.

Başkanlar Kurulumuz, H&M Mağazalarında elde ettiğimiz başarının kamuoyuna mal olmasıyla, alış veriş merkezlerinde (AVM) bulunan diğer mağazalarda çalışanlardan sendikamıza yoğun bir ilgi oluştuğunu kaydetmekte, oluşan bu ilginin yeni üyelik ve yeni örgütlenmelere çevrilmesi için tüm imkanların kullanılmasını talep etmektedir. Başkanlar Kurulumuz, AVM mağazalarında ve diğer mağazalarda çalışanları, “Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı” KOOP-İŞ çatısı altında birleşmeye davet etmektedir.

Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, kısa bir sürede sendikamıza üye olarak bizlere güç katan H&M çalışanlarını selamlamakta ve onlara ailemize hoş geldiniz demektedir. Başkanlar Kurulumuz, Sendikamızın bir Amerikan ayakkabı mağazası olan Foot Locker’da örgütlenerek yetki almasını da memnuniyetle karşılamaktadır.

Başkanlar Kurulumuz, bu dönemde sendikamızın imzaladığı H&M, Emniyet Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve çeşitli üniversitelerdeki sözleşmeler başta olmak üzere, başarıyla bağıtlanan toplu iş sözleşmelerimiz için emeği geçen herkese teşekkür etmekte, sözleşmelerin üyelerimiz için hayırlı olmasını dilemektedir.

Başkanlar Kurulumuz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nda (SYDV) süren yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin, kamu kesimi toplu iş sözleşmesi çerçevesinde bağıtlanması ve üyelerimizin haklarının korunup geliştirilmesi için çaba gösterilmesini memnuniyetle karşılamakta, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çalışanlarının Milli Eğitim Bakanlığı toplu iş sözleşmesi kapsamına alınması için sosyal diyalog yolları başta olmak üzere tüm idari çözümlerin denenmekte olduğunu, buralardan sonuç alınamaması halinde her türlü hukuki yola başvurularak çözüleceğinin bilinmesini istemektedir.

Sendikamızın vazgeçilmez çalışmalarından biri olan eğitim çalışmalarını da değerlendiren Başkanlar Kurulumuz, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan Tarım Kredi Kooperatifleri, Tapu Kadastro ve H&M çalışanlarına yönelik eğitimler başta olmak üzere tüm eğitim toplantı ve etkinliklerimizin de hayata geçirilmesini dilemektedir.

Başkanlar Kurulumuz, 696 sayılı KHK ile kamuda kadroya geçen taşeron işçilerin, toplu iş sözleşmelerinden yararlanması, çalışma süreleri, ücretleri, hak ve özgürlüklerinin korunması için sendikamızın verdiği mücadeleyi sonuna kadar desteklemektedir.

Tadilat çalışmaları tamamlanan ve önümüzdeki günlerde açılacak olan üyelerimizin Ankara’daki yeni yuvası olacak otelimiz, tüm üyelerimizde olduğu gibi Başkanlar Kurulumuzda da heyecan ve mutluluk kaynağı olmuştur. Başkanlar Kurulumuz, otelimizin Sendikamıza kazandırılmasından dolayı Sendikamız Yönetimini teşekkür etmektedir.

Başkanlar Kurulumuz, Kuruluşumuzun 55. yılında da toplumsal ve ekonomik alanlardaki olumsuz gelişmelere, hayat pahalılığına, zamlara, yüksek enflasyona, işsizliğe, yoksulluğa, kayıt dışılığa, güvencesiz çalıştırılmaya, adaletsiz vergilendirme sistemine ve çalışan kesimin aleyhine olan tüm anti demokratik uygulamalara karşı üyelerimizin haklarını korumak için mücadelesini sürdüren Sendikamıza başarılar dilemekte, mücadelemizin örgütlenerek, büyüyerek ve güçlenerek başarıya ulaşacağına olan inancını dile getirmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki