HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 562

Sendikamız Koop-İş Büyümeye Devam Ediyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Sosyal Güvelik Kurumu (SGK) verilerine dayanarak hazırlanan ve her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki kez açıklanan Çalışma Hayatı İstatistiklerinin Temmuz 2020 dönemi rakamları 30 Temmuz 2020 günü açıklandı. Resmi Gazete’de yayımlanan istatistiklere göre ülkemizde sigortalı çalışan işçi sayısının 14.251.655,, sendikalı işçi sayısının 1.946.165, sendikalaşma oranının %0,1 düşerek %13,66 olduğu belirtildi.

Açıklanan istatistiklere göre, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ, 1 milyonu aşkın üye sayısı ile ülkemizin en büyük ve en güçlü konfederasyonu olmaya devam ediyor.

Açıklanan son istatistiklere göre, 2013 Ocak ayında 28 bin 089 olan üye sayımız, %154,88 artışla 71 bin 594’ye ulaştı. Sendikamız Koop-İş, 65.806 üye sayısı ile Konfederasyonumuz içinde dördüncü, tüm sendikalar içinde altıncı olan sırasını koruyarak, istikrarlı ve kararlı bir biçimde büyümesini sürdürdü.

Bizi gururlandıran ve Sendikamızın geleceğine olan inancımızı pekiştiren bu önemli başarıda emeği ve katkısı olan tüm Şube Başkanlarımıza, Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleriyle, baş temsilcilerimiz ve temsilcilerimize, personelimize ve siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz.

Sendikamız Koop-İş bundan sonra da Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı olmaya devam edecek, üyelerinin hak ve çıkarları için mücadele etmeyi sürdürecektir.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki