HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 6485

SYDV 2. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMEŞİ GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne Bağlı İl Ve İlçe Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları adına Türk Ağır Sanayi ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ile Sendikamız arasında 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine 08.08.2019 Tarihinde Saat: 15.00’da başlanmıştır. Sendikamız yapılan görüşmede ikinci dönem toplu iş sözleşmesi ile ilgili görüş ve önerilerini belirtmiş ve 2019 yılı kamu kesimi toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri hali hazırda devam ettiği için müteakip toplantılarda bu görüşmelerin sonucuna göre hareket edilmesi gerektiği ifade edilmiştir.

TÜHİS toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar,  Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Özdağ, Vakıf Hizmetleri Daire Başkanı Semihe Boybek ile Genel Sekreter Metin Güney ve Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul katıldı.

Ayrıca; TÜHİS’i temsilen TİS Müşaviri Dr. Şerefettin Güler, Uzman Ahmet Sarı, Sendikamızı temsilen Toplu İş Sözleşmeleri Servis Müdürü Aytuğ Balaman, Toplu iş sözleşmesi Uzmanı Sezgin Bilgin, Toplu iş sözleşmesi Uzman Yrd. Nergis Saat ile Temsilcilerimiz Burak Yıldırım, Mahmut Kök, Özcan Gültekin, Deniz Artumlu, Adem Akdağ ve Kemal Erdoğan hazır bulundu.

Yapılan toplantıda aşağıdaki maddeler, süresi sona eren toplu iş sözleşmesinde yer aldığı şekliyle geçilmiştir.

MADDE 2: SÖZLEŞMENİN AMACI
MADDE 3: SÖZLEŞMENİN KAPSAMI VE YARARLANMA
MADDE 4: SÖZLEŞMENİN HÜKMÜ

Müteakip toplantı 05.09.2019 tarihinde saat: 14:30’da TÜHİS toplantı salonunda yapılacaktır.
Üyelerimize duyurulur.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki