HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 11113

SYDV 3. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

PANDEMİNİN GİZLİ KAHRAMANLARI

İNANDIK, ÇOK ÇALIŞTIK, BİRLİKTE BAŞARDIK

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKIFLARI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamıza inanan ve güvenen vefakâr vakıf çalışanları, sizlerle birlikte çıktığımız yolculuktaki en büyük hedefimize bugün itibarıyla ulaştık. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları işyerleri artık Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü ile sağlanan mali ve sosyal haklardan yararlanacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne bağlı (10 Nolu İşkolunda Faaliyet Gösteren) İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları adına Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ile Sendikamız arasındaki görüşmelerde yaşanan uyuşmazlık konusu hususlar Yüksek Hakem Kurulu kararı ile sonuçlandı. Toplu iş sözleşmemiz 01.07.2021 – 30.06.2023 tarihleri arasında olacak şekilde 15.04.2022 tarihinde TÜHİS’te imzalandı.

İmza törenine TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar ve TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şerefettin Güler katıldı.

Törende ayrıca Sendikamızı temsilen Genel Sekreterimiz Metin Güney, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterimiz Murat Türkekul, Genel Sekreter Yardımcımız Aytuğ Balaman, TİS Uzmanlarımız Sezgin Bilgin ve Nergis Özmen ile temsilcilerimiz Adem Akdağ, Deniz Artumlu, Özcan Gültekin, Burak Yıldırım, Celal Soylar ve Kemal Erdoğan; TÜHİS’i temsilen Uzmanlar Ahmet Sarıkaya ve Fahriye Arıkan yer aldı.

Değerli üyelerimiz,

Bu günlere hangi zorluklar ile geldiğimizi hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Sendikal hareketin en uzun ve en kararlı mücadelelerinden birini sizlerle birlikte yaşadık. Karamsarlığa kapıldığımız anlar oldu ama sizlerden aldığımız güç ve destekle asla vazgeçmedik. Yaşadığımız tüm zorluklara rağmen inancımızı bir an olsun bile kaybetmedik. Haklı olduğumuzu biliyorduk. Bu mücadelede hep yanımızda oldunuz ve bizlere inandınız. Sizlerden aldığımız bu güçle çok çalıştık ve başardık.

Vakıf çalışanları özelikle son iki yıldır dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen Covid-19 salgını kapsamında 83 milyon vatandaşımıza mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 hizmet vermiştir. Bu süreçte yapılan Ekonomi İstikrar Kalkanı Paketi yardımları, pandemi yardımı, Biz Bize Yeteriz Kampanyası kapsamından toplanan yardımlar, diğer kuruluşlarca Vakıflara yönlendiren yardım başvurularının değerlendirip vatandaşlarımıza ulaştırılması için canla başla çalışmış hiçbir vatandaşımız mağdur olmaması için çabalamıştır. Vakıf çalışanları özellikle bu dönemde yaptıkları çalışmalar ile ülkemiz için ne kadar önemli bir görev üstelendiklerini bir daha göstermişlerdir. Vakıf çalışanları bundan sonrada çalışmalarını artırarak ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edecektir.

Bu süreç boyunca, güvenini ve desteğini sendikamızdan hiçbir zaman eksik etmeyen siz değerli üyelerimize, desteğini esirgemeyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin’e, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık’a, Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in Genel Başkanı Sayın Ergun Atalay’a,  toplu iş sözleşmesi sürecini birlikte yürüttüğümüz Türk Ağır Sanayi ve Hizmet Sektörü Kamu İşveren Sendikası Genel Sekreteri Sayın Adnan Çiçek’e, sürecin bu şekilde sonuçlanması için canla başla çalışan değerli Genel Başkanımız Eyüp Alemdar’a ve emeği geçen tüm taraflara teşekkür ediyoruz. Sözleşmenin başta vakıflarda çalışan üyelerimize olmak üzere Sendikamıza, işverene ve çalışma hayatına hayırlı olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla.

KOOP-İŞ SENDİKASI GENEL YÖNETİM KURULU

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki