HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1304

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ TİS TASLAK VE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

Sendikamız ile Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği arasında imzalanacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi için taslak ve eğitim toplantısı, 6-10 Kasım tarihleri arasında, Antalya'da gerçekleştirildi. Toplantıya TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Muaz Saka, Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Birliği Müdürü Yakup Kasal ile Sendikamız Genel Yönetim Kurulu, Şube başkanlarımız ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine bağlı işyerlerinden üye ve temsilcilerimiz katıldı. Toplantıda TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, bir konuşma yaptı.

KOOP-İŞ VE TARIM KREDİ AYRILMAZ BİR BÜTÜN

"Sizlerle birlikte her geçen gün güçlenen, büyüyen, bugün 70.000'e yaklaşan üye sayısıyla sendikacılık hareketinde bir marka olan bu büyük aile içinde, el ele, gönül gönüle olmaktan dolayı çok mutluyuz." diyerek sözlerine başlayan Alemdar, Tarım Kredi Kooperatiflerinin, çok özel bir yere sahip olduğunu söyledi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin ilk işe başladığı yer olduğunu anlatan Alemdar, çalışma yaşamıyla ilgili ilk deneyimlerini burada kazanırken sendikayı da bu sayede tanıdığını, sendikalı olmanın önemini burada kavradığını ifade etti. Koop-İş'in 1964 yılında bir grup Tarım Kredi çalışanı tarafından kurulduğunu, Sendikamızın adının dahi Tarım Kredi Kooperatiflerinden geldiğini söyleyen Alemdar, "Koop-İş ile Tarım Kredi Kooperatifleri etle tırnak gibidir. Bugün bünyemizde başka birçok işyeri olsa da bu iki kurum ayrılmaz bir bütündür." şeklinde konuştu.

AVM ve MAĞAZALARDA ÖRGÜTLENİYORUZ

H&M örgütlenmemiz ve ardından imzaladığımız son derece başarılı toplu sözleşme sonucunda, AVM ve mağazalarda Koop-İş rüzgarı esmeye başladığını, H&M'deki başarımızın domino etkisi yarattığını kaydeden Alemdar, "Pek çok yeni işyerinde yetki almaya çok yakınız. Amerikan ayakkabı mağazası Foot and Locker'da örgütlendik. Bu ayakkabı mağazalarında da Türkiye'nin ilk toplu sözleşmesini yapmaya hazırlanıyoruz. Boyner Mağazalarının franchising'i olan Başaran Mağazalarında da örgütlendik. Dün itibariyle çoğunluk yazısı sendikamıza ulaştı." dedi.

KOTON'DA KOOP-İŞ'İN ADI BİLE YETTİ

Koton'da sendikamıza üye oldukları için işten çıkarılan üyelerimize de değinen Alemdar, üyelerimiz için her tür mücadelenin verildiğini söyledi ve mücadelenin işten çıkarılan üyelerimiz geri alınana ve toplu iş sözleşmesi imzalanana dek süreceğini kaydetti. "Koton işvereni, mücadelemiz karşısında kısmen geri adım attı ve işçilerin çalışma koşullarında kısmi iyileştirmeler yaptı. Koton'da hak almak için Koop-İş'in adı bile yetti." diyen Alemdar "Koton'da çalışan arkadaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumak, onları güçlü Koop-İş ailesine katmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Sonuna kadar direneceğiz ve mücadele edeceğiz." şeklinde konuştu.

ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA SORUNLAR BÜYÜYOR

Yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada uygulanan ekonomik politikalar nedeniyle emeği ile geçinenlerin üzerlerinde ağır bir baskı oluştuğunu söyleyen Alemdar, "İnsanlar esnek, kuralsız ve güvencesiz çalışma koşullarına mahkum ediliyor. Adaletsiz gelir dağılımıyla, düşük ücret politikalarıyla eziliyor. Ne yazık ki ülkemizde de çalışanlar açısından, özellikle örgütsüz çalışan milyonlar açısından iyi bir tabloyla karşı karşıya değiliz. Ve bu kötü tablo bizler için gün geçtikçe daha kötüye gidiyor." şeklinde konuştu.

Yeni Ekonomi Programı'na göre mevcuttaki bireysel emeklilik sigortasının, tamamlayıcı emeklilik sistemi adı altında, herkes için zorunlu ve terk edilemez bir kural haline getirilmek istendiğini söyleyen Alemdar, kıdem tazminatlarımız üzerinde de oyunlar oynandığını, bu hakkımızı geriye götürecek hiçbir uygulamanın kabul edilmeyeceğini vurguladı.

Vergi düzeninde yaşanan adaletsizliğe de değinen Alemdar, "Geçtiğimiz günlerde TBMM'ye sunulan bir yasa teklifiyle, vergi konusunda yeni düzenlemeler getiriliyor. Ancak bu düzenlemeler, emeği ile geçinen milyonlar için olumlu hiçbir şey getirmiyor. Yeni ek vergiler getirilmesini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu konudaki mücadelemizi artarak sürdüreceğiz." şeklinde konuştu. Alemdar, "Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmalıdır. Vergi adaleti böylece sağlanmalıdır." dedi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ ÖRGÜTLÜ OLMAKTAN GEÇİYOR

Çalışma hayatındaki sorunların çözümünün sendikalı olmaktan, örgütlenmekten, birlik olmaktan ve çok çalışmaktan geçtiğini kaydeden Alemdar, "Biz bunu başardığımızda, güçlü ve birlik içinde olduğumuzda, yalnızca temsil ettiğimiz kitleye değil, bu ülkede örgütsüz kesimlere, emeklilere, hatta kamu çalışanlarına bile umut olabilir." şeklinde konuştu. Alemdar, tüm üye ve temsilcilerimize, toplu sözleşme taslak çalışmalarında başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

MUAZ SAKA: İLİŞKİMİZ KÖKLÜ BİR GEÇMİŞE SAHİP

Alemdar'dan sonra Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Muaz Saka söz alarak bir konuşma yaptı. Saka Koop-İş ile Tarım Kredi Kooperatiflerinin köklü bir geçmişe dayandığını söyledi. Sendikamızın eğitim organizasyonları ile personel gelişimine verdiği katkıya dikkat çeken Saka, "Koop-İş'in omuzlarındaki yük ve sorumluluk çok fazla. Bu yükü hafifletmek için Tarım Kredi olarak elimizden gelen yardım ve desteği göstereceğiz." şeklinde konuştu.

EĞİTİM FAALİYETLERİ VE TASLAK TOPLANTISI YAPILDI

Yapılan konuşmaların ardından İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayım Yorgun, sendikal haklarla ilgili bir sunum yaptı. Sonrasında ise yeni dönem toplu sözleşme taslağımız üzerinde çalışmak üzere, üye ve temsilcilerimizle tis taslak toplantısı yapıldı. Toplantıda üyelerimizin sorun ve talepleri üzerine görüşleri alındı ve yeni dönem toplu sözleşme taslağı için değerlendirildi.

Toplantıların 2. gününde ise TOBB ETÜ Üniversitesi öğretim üyesi, NTV yorumcusu ve sosyal güvenlik uzmanı Prof. Dr. Cem Kılıç, Çalışma hayatı ve güncel ekonomik konularla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

İMZA KAMPANYASINA KATILIM SAĞLANDI

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ'in, vergi düzenlemesine ve adaletsiz vergi sistemine karşı, 81 ilde başlattığı imza kampanyasına, üye ve temsilcilerimiz de destek verdi. Temsilcilerimiz, TÜRK-İŞ'in hazırladığı metne imzalarını atarak, vergi sisteminin adaletli hale getirilmesi, az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınması, emekçilerin vergi yükü altında ezilmesine son verilmesi talebini dile getirdiler.
 

 

SON EKLENEN HABERLER

SENDİKAMIZDAN, PİKTES PROJESİ KAPSAMINDA GÖEWVLİ  ÜYELERİMİZ İÇİN UNI NEZDİNDE BAŞVURU

SENDİKAMIZDAN SYDV ÇALIŞANLARI İÇİN AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NA BAŞVURU

SENDİKAMIZDAN SAĞLIK BAKANLIĞI'NA BAŞVURU

‘SYDV’LERDE ÇALIŞANLARIN SAĞLIĞI GÖZETİLMELİ’

“Virüsün yayılmasını önlemek için tüm AVM’ler ve mağaza zincirleri faaliyetlerine ara vermeli, çalışanlara istihdam ve ücret garantisi sağlanmalıdır.”

AVM ÇALIŞANLARI'NIN SESİ BASINDA...

KOOP-İŞ'Lİ KADINLAR 8 MART ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ŞUBE YÖNETİCİ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

ACI KAYBIMIZ...

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

SENDİKAMIZ BÜYÜMEYE VE GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

KALBİMİZ ELAZIĞ ve MALATYA'DA...

H&M TİS BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

İSTANBUL KOTON’DA MİTİNG GİBİ BASIN AÇIKLAMALARI

BASIN AÇIKLAMALARIMIZ SÜRÜYOR: KOTON İŞÇİLERİNİN SESİ MALATYA'DA YANKILANDI

BASIN AÇIKLAMALARIMIZ DEVAM EDİYOR: KOTON İŞVERENİNİ KINIYORUZ!

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ TİS TASLAK VE EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

ANKARA’DA BİLDİRİ DAĞITIMI, İSTANBUL’DA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

ALEMDAR BASS GENEL KURULUNA KATILDI

KOTON İŞÇİLERİ YALNIZ DEĞİLDİR!

MAĞAZA VE AVM’LERDE KOOP-İŞ RÜZGARI: SENDİKAMIZ FOOT LOCKER’DA ÖRGÜTLENDİ

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINA DUYURU

SENDİKAMIZ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

HARB-İŞ YÖNETİMİNE TEBRİK ZİYARETİ

H&M'de GREVE DOĞRU

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN'DAN ALEMDAR'A ZİYARET

ALEMDAR, BAKAN YARDIMCISI AHMET ERDEM'İ ZİYARET ETTİ

PETROL-İŞ GENEL KURULU YAPILDI

55. YIL DÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN...

İLAVE TEDİYE ÖDEME TARİHLERİ AÇIKLANDI

SENDİKAMIZ YÖNETİCİLERİNDEN SAĞLIK-İŞ'E TEBRİK ZİYARETİ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BAŞKANLAR KURULUMUZ TOPLANDI

KOOP-İŞ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR 19. ŞUBEMİZ AÇILDI…

Sendikamız İstanbul 2 Nolu Şubesi Faaliyete Başladı.

ALEMDAR SAKARYA'DA İŞÇİLERLE BAYRAMLAŞTI

SOKAK KAĞIT ATIK TOPLAYICILARIYLA İFTAR YEMEĞİ

1 MAYIS KOCAELİ'DE COŞKUYLA KUTLANDI

MEB’DE 10 AY ÇALIŞAN GEÇİCİ İŞÇİLERİN ÇALIŞMA SÜRELERİNİN 12 AY’A ÇIKARILMASI İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUK

KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

ÇALIŞMA YAŞAMINDA AYRIMCILIKLA MÜCADELE ULUSLARARASI PANELİ YAPILDI

SENDİKAMIZ İLE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ “BİREYSEL VE TOPLU İŞ İLİŞKİLERİ SEMİNERİ” ANTALYA’DA BAŞLADI

ALEMDAR, GÜVENLİK-İŞ 3. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDI

KOOP-İŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

Taşeronlar yüzde 26 zam alamadı

Sendikamız İstikrarlı Büyümesi ile

“Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı”

Olmaya Devam Ediyor

ALEMDAR "ENDÜSTRİ 4.0 VE SENDİKALARIN GELECEĞİ" PANELİNE KATILDI

1. Ana Bakım Fabrikasının Özelleştirilmesine Karşıyız...

YÖNETİM KURULUMUZ TARIM-İŞ’İ ZİYARET ETTİ

“ÖLÜM YARDIMI” ÖDENEKLERİ VEFAT EDEN ÜYELERİMİZİN AİLELERİNE VERİLMEYE BAŞLANDI.

GENEL BAŞKANIMIZ EYÜP ALEMDAR’DAN ÜYEMİZ YAKININA ÖLÜM YARDIMI

KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRİSİ

Başkan Alemdar TES-İŞ Sendikası Genel Kuruluna Katıldı.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Dönem Eğitim Seminerlerimizin Sonuncusu Yapıldı

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Devam Ediyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerlerimiz Başladı

“ÖLÜM YARDIMI ÖDENEĞİ” DUYURUSU

GENEL BAŞKANIMIZ İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU İLE BİR ARAYA GELDİ

ALEMDAR EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ‘NÜ ZİYARET ETTİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetiminden Sendikamıza Hayırlı Olsun Ziyareti

Koop-İş Yönetimi Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem’i Ziyaret Etti...

KOOP-İŞ 54 YAŞINDA

Sendikamızın 19. Olağan Genel Kurulu Büyük Bir Coşkuyla Geçti

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki