HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1382

TÜRK-İŞ'İN 67. YILI KUTLU OLSUN!

31 Temmuz 1952 tarihinde kurulan Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ'in 67. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TÜRK-İŞ'İN kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada TÜRK-İŞ'in tüm baskı ve engellemelere rağmen 31 Temmuz 1952 tarihinde, Türk işçisinin hak ve çıkarını korumak için kurulduğunu söyledi. Atalay, "TÜRK-İŞ, gücünü Türkiye'nin dört bir yanında, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için alın teri döken üyelerinden almaktadır. Konfederasyonumuz, adındaki Türkiye ibaresi ve logosundaki ay yıldızlı bayrakla 67 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin birliği, huzuru ve kalkınması için verdiği mücadeleyi sürdürecektir. Herkes bilmelidir ki Türkiye'nin ekonomide katettiği mesafede TÜRK-İŞ’e üye işçilerin alın teri ve emeği vardır" dedi.

Atalay, kuruluşunun 67. Yılı münasebetiyle TÜRK-İŞ’in kurucusu olan işçi hareketinin öncülerine, bu mücadeleye emek vermiş işçi liderleri ve temsilcilerinden ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet dileyerek, TÜRK-İŞ’i var eden ve bunun için çaba gösteren tüm emekçilere teşekkür ederek açıklamasını sonlandırdı.

Sendikal hareketin parlayan yıldızı Koop-İş Sendikası olarak, bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyduğumuz TÜRK-İŞ'imizin 67. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutluyor, TÜRK-İŞ'in bugünlere gelmesini sağlayanları minnetle anıyoruz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki