HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 321

TÜRK-İŞ TAKSİM'DE 1 MAYIS ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRDİ

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Taksim'de anma programı gerçekleştirdi. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'ın başkanlığında, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar ile TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Üyeleri, bağlı sendikaların başkan ve yöneticilerinin katıldığı anma töreninde 1 Mayıs 1977'de Taksim'de hayatını kaybedenler anısına karanfil bırakıldı ve TÜRK-İŞ adına Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk konuldu.

Törende açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay "Bugün 81 vilayette 424 Sendikamız, 30 bin aktif temsilcimizle beraber, Türkiye'nin tüm alanlarında, hayat pahalılığı ve örgütlenmeyi anlatacağız. TÜRK- İŞ her siyasi görüşten, her düşünceden, her takımı tutan topluluktan oluşan bir devasa bir kurum. 70 senedir, ülkeden yana olduk, emekliden yana olduk, emekçiden yana olduk, işçiden yana olduk. Mazlumdan yana olduk. TÜRK-İŞ bunu sürdürmeye devam edecektir" dedi.

Gelen bir soru üzerine asgari ücret zamları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Atalay, "Asgari ücret için Temmuz'u Aralık'ı beklemenin bir anlamı yok. Her ayın 4'ünde enflasyon açıklanıyor. O açıklanan enflasyonu asgari ücretliye, emekliye, işçilerin tamamına her ay versinler." şeklinde konuştu.

Atalay, tüm işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayarak açıklamalarını sonlandırdı.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki