HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 6063

Vakıf Pazarlama AŞ’de İşten Çıkarılmaları KINIYORUZ

Sendikamızın bir süredir devam eden yoğun örgütlenme çalışmaları neticesinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2 Kasım 2018 tarihinde    Toplu İş Sözleşmesi yapmak üzere sendikamıza verilen   yetki tespitine Türkiye Vakıflar Bankasının iştiraki olan Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından itiraz edilmiştir.

Bu itiraz, çalışanların sosyal ve ekonomik haklarını iyileştirerek iş güvencesine sahip olmalarını sağlayacak Toplu Sözleşme sürecini geciktirerek süreci uzatmaya yönelik bir adımdır. Yetki tespiti İtiraz süreci ile ilgili Sendikamız tüm Hukuki süreci titizlikle takip etmekte, toplu sözleşme sürecine bir an önce başlanılması için her türlü çalışmayı yapmaktadır.         

Bununla birlikte, Sendikal örgütlenmenin Anayasal bir hak olduğunu göz ardı ederek Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bünyesinde çalışan ve örgütlenme faaliyetlerinde aktif rol alan bazı üyelerimiz, haksız ve gerçeğe aykırı gerekçeler ile işten çıkartılmışlardır.    

Bilinmelidir ki, üyelerinin her türlü hak ve menfaatini korumakta kararlı olan sendikamız, haksız ve gerçeğe aykırı gerekçeler ile işten çıkartılan arkadaşlarımız için her türlü hukuki girişimde bulunacak üyelerimiz yeniden işe başlatılana kadar mücadele edecektir.

Sendikamız, işten çıkarılmaların devam etmesi, iyi niyetten yoksun yaklaşımlarda bulunulması halinde, Anayasa’nın ve diğer mevzuat hükümlerinin kendisine tanımış olduğu haklar çerçevesinde tüm Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ çalışanlarının sesini kamuoyuna duyurmak adına her türlü demokratik yolları kullanacaktır.

Gelinen süreç itibariyle, tüm Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ çalışanları olarak sendikamıza olan inancınızı, birlik ve beraberliğinizi korumanız, haklı olduğumuz bu hukuki mücadelelerin kazanılmasında en önemli etken olacaktır.

Sendikamız, Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ çalışanlarının hak ve menfaatlerini temin edecek toplu iş sözleşmesini imzalayana kadar bu mücadeleden vazgeçmeyecektir.

 

Koop-İş Sendikası

Basın Bürosu

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki