HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 470

VERGİ DÜZENLEMESİNDE İYİLEŞTİRME KAMPANYASI BAŞLADI
 

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda, konfederasyonumuzun vergi konusundaki taleplerini kitlesel düzeyde kamuoyunun gündemine taşımak için, 81 ilde imza kampanyası başlatıldı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, dün gerçekleşen TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu’nun aldığı karar nedeniyle, Türkiye Çimse-İş Sendikası’nın bugün düzenlediği çalışma hayatı ve temel sendikacılık eğitim semineri programında vergi düzenlemesinde iyileştirme talebini içeren imza kampanyasını başlattı.

Hatırlanacağı gibi, 25 Ekim 2019 Cuma günü Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu olarak, mevcut vergi düzenlemelerine ilişkin TÜRK-İŞ'in düşüncelerini ve yeni bir düzenlemede olması gerektiği görüş ve taleplerini, siyasi partilerin grup başkanvekilliklerine, ilgili bakanlara, komisyon başkan ve üyelerine ve milletvekillerine yazılı olarak iletilmiş, ancak konfederasyonumuzun görüş ve önerileri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yeterince dikkate alınmamıştı.

Bu nedenle vergi konusundaki taleplerimizi kitlesel düzeyde kamuoyunun gündemine taşımak için 06 Kasım 2019 Çarşamba günü Saat 13:00’de bütün illerde ve örgütlü olduğumuz işyerlerinde imza kampanyası düzenlenmesi kararlaştırıldı.

İmza metnine aşağıdaki "Haber dökümanı için tıklayınız" yazılı linkten ulaşabilirsiniz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki