HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 487

AYDINLIK GELECEK İÇİN 100 YILDIR CUMHURİYET MEŞALESİNİ TAŞIYORUZ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılını kutlamanın sevincini yaşıyoruz.  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun yüzüncü yılında, Yüce Milletimizin azim ve kararlılığını, bağımsızlık ve özgürlük sevdasını 85 milyon tek yürek kutluyoruz.

Atatürk'ün önderliğinde başlayan bu kutlu yolculuk, Türk milletinin birlik ve beraberlik ruhuyla, üstesinden gelemeyeceği zorluk olmadığını kanıtlamıştır. Cumhuriyetimiz, demokrasi, laiklik, eşitlik ve adalet temelinde kurulmuş, bu değerlere olan bağlılığımızla büyümüş, gelişmiş ve ülkemiz çağdaş bir toplum haline gelmiştir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın coşkusunu ve anlamını hep birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşarken, işçi sınıfının emeği ve katkısı bu büyük bayramın temel taşlarından biridir.

İşçi arkadaşlarımız, ülkemizin kalkınmasında ve büyümesinde her zaman öncü rol oynamıştır. İşçilerimiz üretkenlik, dayanışma ve azimle bu toprakları büyüten, geliştiren ve modernleştiren güçlü bir topluluğun temsilcileridir.

İşçi sendikaları işçi haklarını savunma, işçi koşullarını iyileştirme ve adil bir toplum için mücadele etme konusunda büyük bir rol oynamaktadır. Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ önderliğinde sendikamız işçi arkadaşlarımızın haklarını koruyarak ve geliştirerek, daha adil ve eşit bir Türkiye'nin inşasına katkı sağlamaktadır. Sendikamız kuruluşundan bugüne üyeleri için verdiği hak mücadelesinde Cumhuriyet değerlerinin ışığında yoluna devam etmiştir. Bu nedenle, sendikaların ve işçi arkadaşlarımızın mücadelesi, Cumhuriyetimizin değerlerini yaşatma ve gelecek nesillere aktarma misyonunu taşımaktadır. İşçilerimiz, ülkenin her köşesinde çarkların dönmesini, ekonominin büyümesini sağlayan emeğin gerçek kahramanlarıdır.

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına ulaşmanın haklı gururunu yaşarken, bu büyük mirası daha da ileriye taşıma sorumluluğunu da hissediyoruz. Genç nesillere daha yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Teknolojinin ve bilimin yolunda aydınlık bir geleceği, daha refah içinde olduğumuz ve çalışma barışının sağlandığı günlere taşımak için el birliğiyle çalışacağız.

Bu özel günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, milletimizin birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmemize, Cumhuriyetimize olan bağlılığımızı daha da güçlendirmemize vesile olması temennisiyle, “ Cumhuriyetimiz ilelebet yaşasın” diyoruz. Nice 100 yıllara…

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun

 

KOOP-İŞ SENDİKASI YÖNETİM KURULU

 

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki