HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1294

BASIN AÇIKLAMALARIMIZ SÜRÜYOR: KOTON İŞÇİLERİNİN SESİ MALATYA'DA YANKILANDI

Sendikamızın KOTON'daki mücadelesi büyüyerek sürüyor. Çalışanların Anayasal sendika hakkına tahammül edemeyen, çalışanları sendikalı olmaları nedeniyle ve asılsız gerekçeler göstererek işten atan KOTON işvereni, Sendikamız tarafından Malatya'da gerçekleştirilen basın açıklamasıyla bir kez daha kınandı.

MALATYA'DA ÇAĞRI: KOTON İŞVERENİ YANLIŞINDAN DÖNMELİDİR!

Basın açıklamamızdan önce bildiri dağıtımı yapan sendikamız yönetici ve üyeleri, halktan yoğun ilgi gördü. Bildiri dağıtımın ardından basın açıklamamıza geçildi. Koton çalışanlarının sendikamız Koop-İş'te örgütlenme tercihine karşı işten atma, baskı, tehdit ve mobbing uygulamalarına başlayan KOTON işvereni, yapılan basın açıklamasıyla yanlışından dönmeye, çalışanların sendika hakkına saygı göstermeye, işten atılanları işe geri almaya davet edildi. Malatya Merkez PTT yanında bulunan KOTON Mağazası önünde yapılan basın açıklamamıza TÜRK-İŞ İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Şube Başkanı Hikmet Kazgan, Güvenlik-İş İl Temsilcisi Çetin Tatar, Sağlık-İş İl Temsilcisi Kenan Karateke, Şeker-İş Şube Başkanı Nuri Murat, sendikamız yöneticileri, üyeleri ve çok sayıda emek dostu katılarak destek verdi. Basın açıklamamızı Sendikamız Malatya Şube Başkanı Necdet Durak okudu.

YARIN İSTANBUL'DA BASIN AÇIKLAMALARI YAPILACAK

İşveren Anayasaya, yasalara ve sendikal örgütlenme hakkına saygı duyana, işten haksız yere atılan üyelerimizi geri alana kadar mücadele edeceğini ilan eden sendikamız, yarın (22 Kasım 2019) İstanbul'da da iki basın açıklaması daha yapacak.

Basın açıklamalarından ilki 22 Kasım 2019 Cuma günü, Kadıköy Bahariye KOTON Mağazası önünde saat 11.00'da gerçekleştirilecek.

İkinci basın açıklamamız ise 22 Kasım 2019 Cuma günü, Pendik Meydanı'ndaki KOTON Mağazası önünde, saat 17.00'da yapılacak.

Sendikaları başta olmak üzere tüm emek dostlarını ve halkımızı, basın açıklamalarımıza davet ediyor, KOTON işçileriyle dayanışmayı yükseltmeye çağırıyoruz.

MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR DEVAM EDECEK!

Sendikamız Genel Yönetim Kurulu, işvereni bir kez daha Anayasa'ya, yasalara, sendikal haklara saygılı olmaya, işten atılan üyelerimizi işe geri almaya çağırdı. İşverenin tutumundan vazgeçmemesi nedeniyle, son olarak İzmir'de ve Malatya'da yapılan basın açıklamalarının ardından, İstanbul'da da basın açıklamaları yapılacağını hatırlatan Yöneticilerimiz, işveren yanlışından dönmediği sürece, mücadelemizin büyüyerek süreceğini, basın açıklamalarının diğer illerde de yapılacağını ve diğer demokratik ve hukuksal mücadele yöntemlerine de başvurulacağını kaydetti.

Yönetim Kurulumuz, tüm üyelerimizi, emek dostlarını, kardeş sendikaları, KOTON'da verdiğimiz mücadeleye destek olmaya, KOTON işçileriyle dayanışmayı yükseltmeye çağırdı ve henüz sendikamıza üye olmamış KOTON işçilerini, bir an önce Sendikamıza üye olmaya davet etti.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki