HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 3443

İŞÇİ SENDİKALARININ ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN OCAK 2024 İSTATİSTİKLERİ YAYINLANDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) verilerine dayanarak hazırlanan ve her yıl Ocak ve Temmuz aylarında açıklanan Çalışma Hayatı İstatistiklerinin Ocak 2024 dönemi rakamları 31 Ocak 2024 tarihinde açıklandı.

Açıklanan son istatistiklere göre Sendikamız üye sayısını 119 bin 382’e çıkararak gücünü korudu. Sendikamız Koop-İş, bu üye sayısı ile Konfederasyonumuz içinde 4. tüm sendikalar içinde 7. sırada yer aldı.

Tüm Şube Başkanlarımıza, Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleriyle, baş temsilcilerimiz ve temsilcilerimize, personelimize ve bize inanan, güvenen, alınterini bize emanet eden siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz.

Sendikamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en büyük dayanağımız ve destekçimiz olan siz değerli üyelerimizden aldığı güçle mücadelesini büyüterek sürdürecek, emek ve hak mücadelesinden bir an olsun vazgeçmeyecektir.

BİZE İNANAN, GÜVENEN TÜM ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, tüm yıl boyunca özveriyle çalışan teşkilatımıza teşekkürlerini sunarak şunları söyledi:

“Ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde, toplu iş sözleşmelerimizle insan onuruna yakışır ücretleri almak için var gücümüzle mücadele ettik, etmeye devam ediyoruz.

Bize inanan, güvenen ve her daim arkamızda duran tüm üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyor, işkolumuzdaki örgütsüz işçileri büyük ve güçlü Koop-İş ailesine katılmaya davet ediyorum.”

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki