HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 448

KOOP-İŞ 56 YAŞINDA!

 

Sendikamız Koop-İş bugün, mücadeleyle dolu 56 yılı geride bırakmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyor.

Koop-İş Sendikası bundan tam 56 yıl önce doğdu. 2 Ağustos 1964 tarihinde "Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Personeli Sendikası" adıyla ülkemiz sendikal hareketindeki yerini aldı.

Huzur, dayanışma ve adalet anlayışı içinde, temel insan hak ve özgürlüklerini esas alan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti kavramını benimseyen Koop-İş Sendikası, her geçen gün büyüyerek ve güçlenerek bugünlere geldi.

Bugün on binlerce işçinin yuvası haline gelmiş olan "sendikal hareketin parlayan yıldızı" Koop-İş, Türk sendikacılığında istikrarlı yerini korumakta, 66.000 üyesiyle Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ içinde 4'üncü, tüm sendikalar içinde 6'ncı büyük sendika olmanın verdiği onuru taşımaktadır.

Koop-İş’e inanarak ve güvenerek Sendikamıza üye olan, desteklerini esirgemeyen üyelerimizin hak ve çıkarlarını korumak, onlara insan onuruna yaraşır bir yaşam sunmak Koop-İş’in her zaman en temel ilkesi olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir. 57. yılımıza girerken hedefimiz, durmadan çalışmak, daha çok örgütlenmek ve üyelerimizin hak ve çıkarlarını sonuna kadar korumaktır.

Bugün 56. Yaşımızı kutlamanın onurunu yaşarken, kurucularımıza, Sendikamızı bugünlere getiren, Koop-İş’in bayrağını onurla taşıyan geçmişten bugüne tüm yöneticilerimize, Sendikamızın gücüne güç katan, Başkanlar Kurulu Üyelerimize, Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine, işyeri baş temsilci ve temsilcilerine, personelimize ve bize inanan, güvenen, desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyor, mutlu bir gelecek diliyoruz. Ülkemizin dört bir yanında, o yılların zor koşullarında Koop-İş’i kuranlara ve yaşatarak bugünlere getirenlere şükran ve minnet duyuyoruz. Hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet, yaşayanlara sağlık ve mutluluk diliyoruz.

 

56. Yaşımız Kutlu Olsun…

 

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki