HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 193

ŞİDDET VE TACİZİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK SENDİKAMIZIN “POLİTİKA BELGESİ” İMZALANDI

Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO) Çalışma Yaşamında Şiddet Ve Tacizin Ortadan Kaldırılmasına İlişkin 190 Sayılı Sözleşmesi çerçevesinde Sendikamıza bağlı işyerlerinde, ‘‘Şiddet ve Tacizin Önlenmesine Yönelik Sendika Politika Belgesi’’ ILO Türkiye Ofisi Kıdemli Yönetici Ebru Özberk ve Emel Akalın’ın katılımıyla, Sendikamız Merkez Yönetim Kurulu adına Genel Başkanımız Eyüp Alemdar tarafından imzalandı.

İmza töreni öncesinde konuşan Genel Başkanımız Eyüp Alemdar,  Sendika Politika Belgesi ile insana yaraşır iş koşullarının sağlanması, şiddet ve tacizin önlenmesi konusunda yapılacak çalışmalara destek verdiklerini belirterek “huzurlu ve mutlu bir iş hayatının olması en büyük amaçlarımızdan biridir” dedi.

Toplumun her alanında, sokaklarda, alışveriş merkezlerinde şiddete tanık olduklarını belirten Alemdar, hazırlanan Politika Belgesinin bu anlamda büyük önem taşıdığını kaydederek şunları söyledi;

“Şiddet ve taciz aynı zamanda bir işçi sağlığı ve güvenliği sorunudur. Sendikal hak ve özgürlüklere ilişkin hak ihlallerini de şiddet olarak görüyoruz. Bu konuda ILO’nun gayretlerini takdir ediyoruz. Sendikalara verdikleri her türlü destek için de teşekkür ederiz.”

 

SENDİKA POLİTİKA BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki