HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 309

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ İLE TEMSİLCİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Sendikamızın kurucu işyeri olan Tarım Kredi Kooperatiflerindeki temsilcilerimizle 18-22 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya’da temsilci eğitimi gerçekleştirdik.

TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, Sendikamız Mali Sekreteri Osman Aksoy, Sendikamız Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul’un ve tüm şube başkanlarımızın katıldığı temsilci eğitimi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuyla başladı.

Eğitimin açılış konuşması öncesinde, başta ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan savunmasında canlarını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz için hep bir ağızdan İstiklal Marşı okunarak saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Genel Başkanımız Eyüp Alemdar temsilci eğitiminin açılış konuşmasını gerçekleştirdi.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının anlam ve önemini ifade ederek konuşmasına başlayan Alemdar, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını şükranla ve saygıyla andı

ALEMDAR: TARIM KREDİ BİZİM EVİMİZDİR, YUVAMIZDIR

Alemdar, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Sendikamız için önemini belirttiği konuşmasında “ Bir avuç tarım kredi çalışanı tarafından sendikamız kuruldu. O nedenle Tarım Kredi bizim evimizdir, yuvamızdır” diyerek şunları söyledi;

“Her zaman Tarım Kredili olmaktan, bu büyük ocakta yetişmekten gurur duyduk. Unutmayın, sendikamızın adı Koop-İş’tir, ve bu ad Tarım Kredi Kooperatiflerinden gelmektedir. Bu isim Türk sendikacılık tarihine başarılı çalışmalarıyla imza atmaya, büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir. 60 yıllık bir birliktelikten söz ediyorum. Ülkemizde bir sendikanın, bu kadar uzun süre örgütlü olduğu işyeri sayısı inanın bana çok azdır. Bunu başarmak kolay değildir. Tarım Kredi Kooperatifleri ile uzun yıllara dayalı bir ilişkimiz var. Bugüne kadar, Merkez Birliği yönetimleriyle Hep dayanışma ve karşılıklı anlayış içinde olduk. Sosyal diyalog prensibinden hiçbir zaman ayrılmadık. Ve büyük bir örnek oluşturduk.”

Sosyal diyalog prensibinden ayrılmadan, Tarım Kredi  Kooperatiflerinin merkez birliği yönetimleriyle dayanışma ve karşılıklı anlayış içerisinde yıllarca başarılı toplu iş sözleşmelerine imza attıklarını hatırlatan Alemdar, bundan sonraki süreçte de üyelerimizin haklarını almak için var gücümüzle çalışacaklarının altını çizdi.

ALEMDAR: GENÇ NÜFUSU TARIMSAL FAALİYETLERE ÖZENDİRMELİYİZ

Konuşmasında, ülkemizin en önemli sektörünün tarım olduğuna işaret eden Genel Başkanımız Alemdar; “tarımı destekleyen uygulamalar yanında, köylerdeki genç nüfusu tarıma yönlendirmeliyiz. Gençleri köylerde tutarak tarımsal faaliyetlere özendirmek ülkemize büyük bir hizmettir. Modern yöntemlerle, en yeni teknolojilerle yüksek standartlarda tarımsal üretim yapacak genç nüfusa ihtiyaç vardır” dedi.

 

Alemdar Türk çiftçisinin, her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, mal ve hizmetleri zamanında güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda sağlamasının ve bu ürünleri pazarlamasının Tarım Kredi Kooperatifleri güvencesinde yapmasının önemine değindi.  Genel Başkanımız; “ülkemizde tarım yaşatılmalı ve geliştirilmelidir. Bizler kendi üyelerimizin haklarını koruduğumuz kadar, kurumumuzun çıkarlarını da korumakla yükümlüyüz” dedi.

ALEMDAR: SİZ ARKAMIZDA OLDUĞUNUZ SÜRECE ELDE EDEMEYECEĞİMİZ HİÇBİR KAZANIM YOKTUR

Sendikamızın özel sektörde gerçekleştirdiği örgütlenmelerle her geçen gün büyüdüğüne işaret eden Alemdar, kamuda ve özel sektörde işkolumuzda örgütsüz işçi kalmayana dek çalışmaya devam edeceğimizi açıkladı. Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ bünyesinde başlatılan “Vergide Adalet istiyoruz” kampanyasına destek isteyen Genel Başkanımız şu şekilde açıklamada bulundu;

“2003 yılında asgari ücretin 16 katı olan verginin ilk dilimi bugün ne yazık ki, 5,5 katına inmiş durumda. Böylece, dolaylı vergilerle birlikte vergi yükü çalışanların omuzundadır. Biz, Anayasamızda belirtildiği gibi, çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmasını talep ediyoruz. Bu konuda yapacağımız girişimlere, eylemlere destek vermenizdir. 2024 yılında vereceğimiz bütün mücadelelerde, sizlerin desteği çok önemli… Sizden, TÜRK-İŞ’e ve Koop-İş’e inanmanızı,  güvenmenizi istiyorum. Emin olun ki, siz arkamızda olduğunuz sürece, elde edemeyeceğimiz hiçbir kazanım yoktur.

Sendikamızın 60. Kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlandıklarını söyleyen Alemdar, üyelerimizin ekmek davasında verdikleri hak mücadelesinde, Koop-İş’in bayrağını onurla taşıyan tüm teşkilat mensuplarına desteklerinden ve katkılarından ötürü teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Genel Başkanımız Eyüp Alemdar’ın konuşmasının ardından eğitim programı kapsamında Prof. Dr. Sayım Yorgun  “ Toplu İş Hukuku”,  eğitimin ikinci günü de Prof. Dr. Cem Kılıç “ Türkiye Ekonomisi”  konusunda sunum gerçekleştirdi.

Eğitimin sonunda programa katılan temsilcilerimize katılım sertifikaları Genel Başkanımız Eyüp Alemdar tarafından verildi.

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki