HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 7582

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 4. DÖNEM TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Sendikamız ile Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü arasında imzalanacak olan 4. dönem toplu iş sözleşmesi için görüşmeler, 04 Temmuz 2023'de TÜHİS'te yapılan açılış toplantısıyla başladı.

Toplantıya Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Murat Türkekul, Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı ile Vakıf Hizmetleri Daire Başkanı Ebru Şanda Köker  ve TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Şerefettin Güler katıldı.

Toplantıda söz alan Genel Sekreterimiz Metin Güney, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf çalışanlarının, pandemi ve deprem gibi felaketlerin yaşandığı olağan üstü dönemlerde, büyük bir özveriyle çalıştıklarını, ihtiyaçları karşılamak için, mesai kavramı gözetmeden, hayatlarını riske atarak görev yaptıklarını ve yaraların sarılmasında büyük pay sahibi olduklarını belirtti. Yaptıkları bu özverili çalışmalarla yurdun en ücra köşelerine yardım eli uzatan SYDV çalışanı tüm üyelerimize teşekkür eden Güney, toplu sözleşme görüşmelerinin karşılıklı güven, anlayış ve sosyal diyalog ilkeleriyle sürdürülüp en kısa sürede sonuçlandırılması için tarafların elinden gelen çabayı göstereceğine inandıklarını ifade ederek, tüm taraflara kolaylıklar ve başarı dileklerini iletti.

Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf çalışanlarının, her dönemde, özverili bir şekilde çalıştıklarının farkındayız, taleplerini ve sıkıntılarını yapıcı bir şekilde giderebilmek için elimizden geleni yapacağız şeklinde konuştu.

 TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Şerefettin Güler de toplu sözleşme görüşmelerinde iyi dilek ve başarı temennilerinde bulundu.

Toplantıda ayrıca Sendikamızı temsilen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Soner Berk, TİS Uzmanlarımız Sezgin Bilgin ve Nergis Özmen, İşyeri Sendika Temsilcilerimiz Deniz Artumlu, Özcan Gültekin, Adem Akdağ, Abdulkadir Karahan, Ali Türkoğlu, Hasan Açobey, Hacı Uğur Gökhan, Harun Gök, TÜHİS Uzmanları Ahmet Sarıkaya ve Fahriye Arıkan, Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uzman Yardımcıları Ayça Otak, Esmanur Güngör ve Muhammed Korkmaz yer aldı.

Toplantıda, TİS teklif taslağında yer alan maddeler üzerinde görüşmelere başlanmış olup takip eden toplantının en kısa sürede yapılması kararlaştırıldı.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki