HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 187

BÜYÜK DEPREM FELAKETİNİN YILDÖNÜMÜNDE KAYBETTİĞİMİZ CANLARIN ACISI HALA YÜREĞİMİZDE

6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız büyük deprem felaketinin yıl dönümünde, aralarında üyelerimizin de olduğu on binlerce canımızın acısını bir kez daha yürekten hissediyoruz.

6 Şubat sabahı saat 04.17’de toprağın sarsılmasıyla birlikte hayatlarımızda derin yaralar açan büyük deprem felaketinde, birlikte hareket etmenin gücünü gördük. Tüm Türkiye birbirine kenetlenerek yaraları sarmaya çalıştı. Büyük bir özveriyle yardım çalışmalarına katılan kamu görevlisi tüm arkadaşlarımız bu süreçte açılan yaraların sarılmasında büyük güç oldu. Birlikte çalışma, yardımlaşma ve dayanışma ruhu, en karanlık anlarımızda dahi bize umut ve güç verdi.

Yaşamını yitiren sevdiklerimizi saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. Onların anısını yaşatmak, yaşadığımız acının derinliklerinden çıkarken birbirimize destek olmaya devam etmek, bu süreci aşmanın anahtarıdır. Koop-İş Sendikası olarak depremin ilk gününden itibaren üzerimize düşen görevi yasaların bize verdiği yetki çerçevesinde ve sorumluluk bilinciyle yerine getirdik. Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ koordinatörlüğünde depremzede vatandaşlarımıza ve üyelerimize yönelik yardımlara katkıda bulunarak, onların maddi manevi yanında olduk.

Yaşadığımız bu büyük afet bize depreme dayanıklı konut inşa etmenin,  deprem bölgesi olduğumuz bilinciyle hareket etmenin ve birbirimize destek olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Geçmişte yaşadığımız acılardan ders alarak, “deprem değil bina öldürür” gerçeğini unutmadan daha sağlam temellere inşa edilmiş binaların çoğalması ve bilinçli bir toplum olma yolunda birbirimize destek olmak temennisiyle tüm kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalan acılı ailelerine sabırlar diliyoruz.  

 

KOOP-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki