HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1274

SPOR GİYİMDE KOOP-İŞ RÜZGÂRI SÜRÜYOR
DÜNYA MARKASI PUMA'DA İLK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Türkiye’deki spor giyim mağazacılığında Koop-İş rüzgarı esmeye devam ediyor. Sendikamız geçtiğimiz aylarda bir ilke imza atarak, NIKE Spor Giyim Mağazalarında örgütlenmiş ve son derece başarılı bir toplu iş sözleşmesine imza atmıştı. Spor giyim sektöründe, esmeye başlayan sendikalaşma rüzgarı, ayakkabı ve spor giyim devlerinden biri olan PUMA SPOR GİYİM SANAYİ ve TİCARET AŞ'de de sonuç verdi. Sendikamız, PUMA Spor Giyim Mağazalarında örgütlenerek ilk toplu iş sözleşmesini imzaladı.

PUMA çalışanlarının kararlılığından güç alan Sendikamız, karşılıklı saygı, anlayış ve sosyal diyalog ilkeleri çerçevesinde gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde de örnek olacak bir müzakere yürüttü. Sendikamız, bu süreci başarılı bir toplu iş sözleşmesi ile taçlandırarak, PUMA'da görev yapan üyelerimize önemli haklar sağlayan toplu iş sözleşmesini imzaladı.

İmzalanan bu toplu iş sözleşmesiyle, çalışanlara haftalık çift off (iki gün tatil) kazanımı elde edildi ve haftalık çalışma süreleri ile ilgili çalışanlar yararına düzenlemeler yapıldı. Ayrıca, ücret ve sosyal haklarda da önemli iyileştirmeler sağlandı.

Sendikamızın son dönemde, spor giyim mağazalarında hayata geçirdiği başarılı örgütlenmelerin ve beraberinde imzalanan toplu sözleşmelerle elde edilen kazanımların, perakende sektöründe güvencesiz ve düşük ücretlerle çalışan işçilerin sendikalaşma sürecini hızlandıracağına ve işkolunun en büyük sendikası olan sendikamızda birleştireceğine inanıyoruz. Bu vesileyle, AVM çalışanları başta olmak üzere işkolumuzda çalışan tüm arkadaşlarımızı Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı Koop-İş’te birleşmeye davet ediyoruz.

İMZA TÖRENİ YAPILDI

Sendikamız ile PUMA Spor Giyim arasında ilk dönem toplu iş sözleşmesi, 13 Ekim 2022 tarihinde İstanbul’da yapılan törenle imzalandı. İmza törenine Genel Başkanımız Eyüp Alemdar ile Genel Sekreterimiz Metin Güney; işveren adına ise PUMA Finans Direktörü Saniye Hacıbekiroğlu, İnsan Kaynakları Direktörü Murat Saklavcı ve Özlük İşleri ve Yan Haklar Müdürü Sevinç Odabaşı katıldı. Sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Aytuğ Balaman, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Şahin Kaya, işyeri temsilcilerimiz Gökhan Sevinç, Gonca Özdemir, Erdem Seyran ve Göksel Muslu da törende yer aldı.

Koop-İş Sendikası olarak, 14 Haziran 2022 tarihinde başlayan ve 13 Ekim 2022 tarihinde toplu iş sözleşmesinin imzalanmasıyla sona eren müzakere sürecinde daima karşılıklı saygı, anlayış ve sosyal diyalog ilkeleriyle hareket eden PUMA Spor Giyim Türkiye ekibi başta olmak üzere, işyeri sendika temsilcilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

İmzalanan sözleşmemizin, PUMA Spor Giyim Mağazalarında çalışan, tüm süreç boyunca bize inanan ve güvenen üyelerimiz başta olmak üzere, Sendikamıza ve tüm çalışma hayatına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki