HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 819

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İLE SENDİKAMIZ ARASINDA TİS İMZALANDI

Sendikamız ile Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü arasında Toplu İş Sözleşmesi TÜHİS'te yapılan törenle imzalandı.

İmza törenine Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, TÜHİS Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Yılmaz ve Şerefettin Güler ile Hacettepe Üniversitesi Personel Daire Başkan Vekili Hacı Bülbül katıldı.

Törende ayrıca, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Soner Berk, TÜHİS adına Uzmanlar Hasan Türk ve İpek Çakal, Şube İdari Sekreterimiz Haydar Yıldırım, TİS Uzmanlarımız Sezgin Bilgin ve Abdurrahman Tatlıpınar, Üyelerimiz Erdem Taşçı, Murat Takış, Suudi Oğlakçı, Ramazan Gökçen ve Hüseyin Üçel hazır bulundu.

Töreninde konuşan Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, Hacettepe’de çalışan üyelerimiz için yapılan sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek, “Hacettepe Üniversitesi ile toplu sözleşme sürecinin imza aşamasına gelmesinde Hacettepe Rektörümüzün ve TÜHİS ile beraber çalışma arkadaşlarımın ciddi katkıları vardır. Kendilerine bir kez daha gayretleri için teşekkür ediyorum. Daha önce de taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımızın zorunlu emeklilik sıkıntısını çözmüştük. Genel Toplu Sözleşme müzakerelerinde iyi bir anlaşmaya imza atarak talepleri karşıladık. Sosyal diyalog anlayışıyla hareket ederek üyelerimizin menfaatlerini koruyan bu sözleşmeye imza atmaktan da mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Yılmaz konuşmasında, anlaşmanın hayırlı olmasını dileyerek, bundan sonraki süreçlerde de başarılı sözleşmelere imza atacaklarına inandıklarını söyledi.

 

Sözleşmenin Hacettepe Üniversitesi’nde çalışan üyelerimiz başta olmak üzere Sendikamıza ve çalışma hayatına hayırlı olmasını dileriz.

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki