HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1550

İÇİŞİLERİ BAKANLIĞI İLE YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIĞINDA YENİ DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ve İçişleri Bakanlığı ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları arasında yeni dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 

İmza törenine Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, İşveren adına Personel Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kadir Taner Eser, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek katıldı.

 

Törene ayrıca, Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney, İçİşleri Bakanlığı Daire Başkanı Mehmet Soğukpınar, TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Şerefettin Güler; Sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Aytuğ Balaman, Sendikamız Ankara 2 nolu Şube Başkanı Soner Berk; TÜHİS adına Uzmanlar Ahmet Sarıkaya, Fahriye Arıkan; Sendikamız TİS Uzmanı Nergis Özmen ve işyeri temsilcilerimiz Yasar Yapıcı, Adem Bilgin, Raşit Eryılmaz, Sedat Baduroğlu, Aydın Karadağ, Gökhan Dönmez, Mehmet Özdemir  katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, şunları söyledi;

“Birlikte çalışma hayatına ilişkin önemli çalışmalara imza attık. 2023 ve 2024 yılında kamuda toplu sözleşmeleri en iyi şekilde sonuçlandırmaya çalıştık. Keşke enflasyon canavarı durdurulsa yaptığımız toplu sözleşmeler de anlamını bulacaktır. Ekonomik istikrara kavuşursak, hep birlikte daha iyi günlere kavuşacağız. Bu sözleşmede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür eder, üyelerimize hayırlı olmasını dilerim.”

 

TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek ve Personel Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kadir Taner Eser de Anlaşmanın işçi kardeşlerimize hayırlı olmasını dileyerek  emeği geçenlere teşekkür etti.  

Sendika olarak, anlaşmanın İçişleri Bakanlığı ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarında çalışan üyelerimize ve çalışma hayatına hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki