HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 476

IKEA İLE 4. DÖNEM TİS TASLAK ÇALIŞMASI BAŞLADI

Sendikamız ile IKEA arasında yeni dönem toplu iş sözleşmesi için taslak çalışması şube başkanlarımız ve işyeri temsilcilerimizin katılımıyla onlıne olarak gerçekleştirildi.

 

TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya; Genel Sekreterimiz Metin Güney, Genel Mali Sekreterimiz Osman Aksoy, Genel Sekreter Yardımcısı Aytuğ Balaman,  Ankara 1 nolu Şube Başkanı Yücel Yıldırım, İstanbul 2 nolu Şube Başkanı Şahin Kaya, Adana Şube Başkanı Rasim Mart, İzmir Şube Başkanı Umut Başyayla, Bursa Şube Başkanı Can Uslu, Antalya Şube Başkanımız Mustafa Şahin ve IKEA Mağazaları işyeri temsilcilerimiz ile TİS Uzmanlarımız Sezgin Bilgin, Nergis Özmen katıldı.

Genel Başkanımız Eyüp Alemdar yaptığı konuşmada IKEA’nın özel sektörde örgütlendiğimiz ilk işyeri olarak 12 senedir Koop-İş ailesiyle hak mücadelesi verdiğini vurguladı. Ekonomide yaşanan sıkıntılılar nedeniyle alım gücünde ciddi bir daralma yaşandığını belirten Alemdar, insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmek için mücadele ettiğimizi vurguladı. Alemdar, gelir dağılımında adaletin sağlanması için vergi politikalarında bir düzenleme yapmanın zorunlu olduğunu kaydettiği konuşmasında 4. Dönem TİS taslak çalışmalarının IKEA’da çalışan tüm üyelerimize hayırlı olmasını diledi.

Ardından Sendikamız Genel Sekreteri Metin Güney işyeri temsilcilerimizle IKEA  çalışanları için imzalanacak olan 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi için hazırlanacak teklif taslağı hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki