HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 400

KOOP-İŞ 58 YAŞINDA

Sendikamız Koop-İş bugün, mücadeleyle geçen 58 yılı geride bırakmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyor.

 

Koop-İş Sendikası bundan tam 58 yıl önce kuruldu. 2 Ağustos 1964 tarihinde “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Personeli Sendikası” adıyla ülkemiz sendikal hareketindeki yerini aldı.

Koop-İş, bir işyeri sendikası olarak, az sayıda üyeyle başladığı yolculuğunda, dayanışma ve adalet anlayışı içinde, temel insan hak ve özgürlüklerini esas alan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti kavramını kendisine ilke edindi. “Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı” Koop-İş, bugün Türk sendikacılığında istikrarlı yerini korumakta, 116 bini aşan üyesiyle Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ içinde üçüncü, tüm sendikalar içinde altıncı büyük sendika olmanın onurunu yaşamaktadır.

Bugün 58. yaşımızı kutlamanın mutluluğunu yaşarken, kurucularımıza, Sendikamızı bugünlere getiren, Koop-İş’in bayrağını onurla taşıyan geçmişten bugüne tüm yöneticilerimize, Sendikamızın gücüne güç katan, Başkanlar Kurulu üyelerimize, Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine, işyeri baş temsilci ve temsilcilerine, personelimize ve bize inanan, güvenen, desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. O yılların zor koşullarında Koop-İş’i kuranlara ve yaşatarak bugünlere getirenlere şükran ve minnetle anıyoruz. Hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet diliyoruz.

Sendikamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en büyük dayanağımız ve destekçimiz olan değerli üyelerimizden aldığı güçle mücadelesini büyüterek sürdürecek, emek ve hak mücadelesinden bir an olsun vazgeçmeyecektir.

Yaşasın Koop-İş…

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki