HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 490

SENDİKAL HAREKETİN PARLAYAN YILDIZI KOOP-İŞ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Sosyal Güvelik Kurumu (SGK) verilerine dayanarak hazırlanan ve her yıl Ocak ve Temmuz aylarında açıklanan Çalışma Hayatı İstatistiklerinin Temmuz 2022 dönemi rakamları 22 Temmuz 2022 tarihinde açıklandı.

Açıklanan son istatistiklere göre Sendikamız, bir önceki istatistiklerde 114.614 olan üye sayısını 116.349'a yükseltti. Sendikamız Koop-İş, bu üye sayısı ile Konfederasyonumuz içinde 3., tüm sendikalar içinde 6. olan sırasını koruyarak, istikrarlı ve kararlı bir biçimde büyümesini sürdürdü. Bizi gururlandıran ve Sendikamızın geleceğine olan inancımızı pekiştiren bu önemli başarıda emeği ve katkısı olan tüm Şube Başkanlarımıza, Şubelerimizin Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleriyle, baş temsilcilerimiz ve temsilcilerimize, personelimize ve bize inanan, güvenen, alınterini bize emanet eden siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz.

Koop-İş, üyelerinden aldığı bu büyük güçle, üyelerimizin haklarını korumak ve geliştirmek için büyük mücadeleler vermiş, kamuda ve özel sektörde çok önemli örgütlenmelere imza atmış, imzaladığı başarılı toplu sözleşmelerle, sendikal harekete adını altın harflerle yazdırmıştır. Sendikamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yeni örgütlenmeler gerçekleştirerek işkolumuzda çalışan işçileri Koop-İş bayrağı altında toplama yolunda yürümeye devam edecektir. Sendikamız Koop-İş, toplu sözleşmelerimizin insan onuruna yaraşır bir şekilde sonuçlanması için mücadele etmeye ve örgütlü olduğu tüm işyerlerinde yeni başarılara imza atmaya kararlıdır.

Sendikamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en büyük dayanağımız ve destekçimiz olan siz değerli üyelerimizden aldığı güçle mücadelesini büyüterek sürdürecek, emek ve hak mücadelesinden bir an olsun vazgeçmeyecektir.

Bu vesileyle, bize inanan ve güvenen tüm üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyor, işkolumuzdaki örgütsüz işçileri büyük ve güçlü Koop-İş ailesine katılmaya davet ediyoruz.

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki