HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 714

SENDİKAMIZ İLE IKEA ARASINDA 4. DÖNEM TİS İMZALANDI

Sendikamız ile IKEA arasında 4. dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı. IKEA İstanbul Merkez ofiste gerçekleşen imza törenine Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, Genel Sekreterimiz Metin Güney; İşveren tarafından IKEA CEO’su Kerim Nişel, Genel Müdür Yardımcıları Ayla Akkaban Maşlak, Habil Yılmaz katıldı.

Toplantıya ayrıca, Sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Aytuğ Balaman, İşveren adına Baş Hukuk Müşaviri Fatma Aslan Hantal, Mağaza İK Operasyonları ve Çalışan İlişkileri Müdürü Duygu Altaş, Gelişim ve Eğitim Müdürü Gül Ortaç, İnsan Kaynakları ve Bordro Raporlama Müdürü Serkan Harmancıoğlu; Sendikamız İstanbul 2 nolu Şube Başkanı Şahin Kaya, İşyeri Temsilcilerimiz Mustafa Doğan, Hüseyin Özden, Sebahattin Mert ve Derya Gemici katıldı.

İmza töreninde konuşan Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, toplu iş sözleşmesinin başta İKEA'da çalışan üyelerimiz olmak üzere tüm taraflara hayırlı olmasını diledi. Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle alım gücünde ciddi bir daralma yaşandığına dikkat çeken Alemdar, IKEA çalışanı üyelerimizin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdürmeleri için İşveren tarafı ile sosyal diyalog sürecini iyi yöneterek çalışanları sosyal ve ekonomik olarak rahatlatacak bir anlaşmaya imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İşveren adına konuşan Kerim Nişel de ekonomik olarak zorlu bir dönemden geçildiğini ifade ederek, Sendikamız Koop-İş ile işbirliği içerisinde çalışanları ekonomik olarak rahatlatacak bir sözleşmeye imza atmalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Başta IKEA çalışanı üyelerimiz olmak üzere, IKEA ile gerçekleşen 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza ve çalışma hayatına hayırlı olmasını dileriz.  

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki