HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 6073

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ  İLE SENDİKAMIZ ARASINDA KAMU ÇERÇEVE PROTOKOLÜ KAPSAMINDA 4. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü arasında 4. dönem toplu iş sözleşmesi TÜHİS'te yapılan törenle imzalandı.

İmza törenine, Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı ile Vakıf Hizmetleri Daire Başkanı Ebru Şanda Köker ve TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Şerefettin Güler katıldı.

Törene ayrıca, Genel Sekreterimiz Metin Güney, Genel Sekreter Yardımcımız Aytuğ Balaman, TÜHİS Uzmanları Ahmet Sarıkaya, Elif Çakal Tombak; TİS Uzmanlarımız Nergis Özmen ve Abdurrahman Tatlıpınar; İşyeri Sendika Temsilcilerimiz Deniz Artumlu, Özcan Gültekin, Adem Akdağ, Burak Yıldırım, Abdulkadir Karahan, Ali Türkoğlu, Hasan Açobey, Harun Koç da katıldı.

 

Genel Başkanımız Eyüp Alemdar imza töreninde yaptığı konuşmada; imzalanan toplu iş sözleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti:

“Sendikamızın 2004 yılından bu yana sürdürdüğü haklı ve kararlı mücadeleler sonucunda ve özellikle içtihadı birleştirme kararı sonrasında ortaya çıkan olumsuzluklara rağmen 25 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 7144 sayılı “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un 7.maddesi sonrasında başlayan işletme toplu iş sözleşmesi döneminin dördüncüsünün imzası için bugün bir araya geldik.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında işletme toplu iş sözleşmesi imzalayabilmek için yapmış olduğumuz ve uzun yıllara dayanan mücadele sendikal camia için örnek olacak bir mücadelenin eseridir. Bugünlere gelebilmek için yapmış olduğumuz çalışmalar ve verilen emekler tüm vakıf çalışanları tarafından biliniyor.

Bütün çabamız ve mücadelemiz, üyelerimizin hak ve çıkarlarını korumak, onlara insan onuruna yaraşır bir yaşam ve ücret düzeyi sağlamaktır. Koop-İş Sendikası’nın kurulduğu 1964 yılından bu yana temel hedefi budur.”

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf çalışanlarının pandemi, deprem, sel gibi felaketlerin yaşandığı olağan üstü dönemlerde, büyük bir özveriyle çalıştıklarını, ihtiyaçları karşılamak için, mesai kavramı gözetmeden, hayatlarını riske atarak görev yaptıklarını ve yaraların sarılmasında büyük pay sahibi olduklarını, toplumun dezavantajlı grupları ile çalışan vakıf personelinin her türlü övgüyü hak ettiğini belirten Alemdar açıklamasında şunları söyledi:

“Her toplu iş sözleşmesi döneminde yeni kazanımlar ile üyelerimizin hak ve menfaatlerini arttırmayı amaçlayan sendikamız bu toplu iş sözleşmesinde de yapabileceğinin en iyisini yapmak için yılmadan mücadele ederek bugün dördüncü dönem işletme toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Tüm bu süreç boyunca güvenini ve desteğini hiç eksik etmeyen değerli üyelerimize teşekkür ediyor, uyumlu bir çalışma ortamı ve sosyal diyaloğu sürece katkı veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının değerli bürokratları ile Kamu İşveren Sendikası TÜHİS’in değerli yönetici ve uzmanlarına teşekkür ediyorum”

Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı iseSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf çalışanlarının, her dönemde, özverili bir şekilde çalıştıklarının farkındayız, taleplerini ve sıkıntılarını yapıcı bir şekilde giderebildiğimiz toplu sözleşmenin tüm taraflara hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Şerefettin Güler de imzalanan toplu iş sözleşmesinde büyük emekler olduğunu vurgulayarak gayretlerinden ve özverili çalışmalarından dolayı taraflara teşekkür etti. 

Sendikamız imzalanan toplu iş sözleşmesinin  başta SYDV çalışanı üyelerimiz olmak üzere sendikamıza ve çalışma hayatına hayırlı olmasını dileriz.

 

ÖNEMLİ!!!

4. dönem toplu iş sözleşmesinin imzalandığı bugün (11.08.2023) saat 24.00’a kadar sendikamıza üye olunması gerekiyor. Üyelerimiz, 1 Temmuz tarihinden itibaren toplu iş sözleşmesinden yararlanma imkanına sahip olacaktır. Bu sebeple henüz üyelik işlemlerini gerçekleştirmeyen SYDV çalışanlarının hak kaybına uğramamak adına üyelik işlemlerini gerçekleştirmesini önemle duyururuz.

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki