HABER DETAYLARI
Görüntülenme Sayısı: 1713

TSE İLE 2. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Türk Standartları Enstitüsü ile 2. Dönem Toplu İş Sözleşme imzalandı.

 

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile TSE bünyesinde çalışmakta olan tüm kamu işçileri bir çatı altında toplanarak, işçiler arasındaki ücret dengesizliği de giderildi.

 

TSE toplantı salonunda gerçekleştirilen görüşmeye Sendikamız adına Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, İşvereni temsilen TSE Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin, TÜHİS Genel Sekreter Yardımcıları Hasan  Yılmaz ve Şerefettin Güler katıldı.

 

Toplantıya ayrıca; Genel Sekreterimiz Metin Güney, TSE Genel Sekreteri Aykut Kırbaş, TSE Daire Başkanı Süleyman Çalışkan, TSE Genel Sekreter İdari Yardımcısı Mustafa Koca, TSE Genel Sekreter Teknik Yardımcısı İlhami Aktürk, TSE İnsan Kaynakları Daire Başkanı Süleyman Çalışkan, TSE Hukuk Müşaviri Suat Savaş, TSE Rehberlik Denetmeni Nurettin Kotuk; Sendikamız adına Ankara 1 Nolu Şube Başkanımız Yücel Yıldırım, TÜHİS Baş Uzmanı Recep Bellici, TÜHİS Uzmanı Elif Çakal Tombak, Uzman Yardımcısı Aybars Gün; Sendikamız TİS Uzmanları Sezgin Bilgin ve Abdurrahman Tatlıpınar Sendikamız işyeri temsilcilerimiz Fatma Şener Arslan ve Gökhan Güney de katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Genel Başkanımız Eyüp Alemdar, TSE’de çalışan üyelerimiz için yapılan sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek, “Türk Standartları Enstitüsü ile toplu sözleşme sürecinin imza aşamasına gelmesinde TÜHİS ile beraber çalışma arkadaşlarımın ciddi katkıları vardır. Kendilerine bir kez daha gayretleri için teşekkür ederken, Sosyal diyalog sürecini güzel bir şekilde yürüterek el birliği ile sorunları çözmenin mutluluğunu yaşadığımızı belirtmek isterim. Bu anlaşma ile bir önceki dönemde kapsam dışı olan İnceleme Görevlilerini TİS’de yer alan ikramiye ve sosyal yardımlardan yararlandırılarak ücret dengesini sağladık. Sözleşme ile TSE çalışanı üyelerimizin haklarını artırmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

 

 

TSE Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin ise çalışanlarının hak ve menfaatleri için yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini, TSE gibi güçlü bir kurumda tüm çalışanlara aynı muamele uygulayarak yaptıkları anlaşmanın taraflara hayırlı olmasını diledi.

 

TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Yılmaz konuşmasında, anlaşmanın hayırlı olmasını dileyerek, bundan sonraki süreçlerde de başarılı sözleşmelere imza atacaklarına inandıklarını söyledi.

 

 

Anlaşmanın başta TSE’de çalışan üyelerimiz olmak üzere Sendikamıza ve çalışma hayatına hayırlı olmasını dileriz.

 

Eposta Listesi Öneri Formu Anket Eski Site Linki